2 Analist: Chainlink ve Bu Altcoin’lerde İnanılmaz Boğayız!

Kripto para piyasasında yakından takip edilen iki popüler analist, yeni yorumlarını paylaştı. Analistler, Chainlink, Ethereum, Bitcoin Cash, Avalanche ve NFT’ler hakkında konuştu. İşte detaylar…

Michael van de Poppe, Chainlink ve AVAX için yükselişte

Popüler bir kripto stratejisti, olan Michael van de Poppe Ethereum (ETH) rakibi Avalanche (AVAX) için en son yorumlarını paylaştı. Ayrıca Chainlink’i yakından takip ederken rallileri tahmin ediyor. Analist, 620.800 Twitter takipçisine AVAX’ın 26 dolardaki direnişi aşmasından bahsediyor. Bu kırılmadan sonra güçlü bir ralli için hazır göründüğünü söylüyor. Yazım sırasında AVAX, yüzde 3 düşüş ile 28.01 dolardan el değiştiriyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Avalanche burada devam etmeye hazır görünüyor:

Üçüncü kez 26 dolardan yükseklere saldırıyor.

Bu direnci kırmak, önceki tüm yüksek seviyelere hızlanmayı etkinleştirir (short pozisyonlar durur).

Destek olarak 50 günlük hareketli ortalamayı tutar.

Hedefler:

  • 36 dolar
  • 42 dolar.
Pin

Traderın listesindeki bir sonraki altcoin, Van de Poppe’nin uzun vadeli boğalar için büyük bir fırsat sunduğunu söylediği Chainlink (LINK). Analiste göre Chainlink 8 dolara yaklaşıyor. Ayrıca BTC ve USD çiftlerinde LINK’in biriktiğine dikkat çekerken mevcut durumda altcoin’in bir fırsat sunduğuna dikkat çekiyor. Analiste göre LINK, Bir sonraki boğa için biriktirilecek varlıklardan biri. Çünkü, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 85 düşüyor. Yazım sırasında LINK, yüzde 0.8’lik düşüş ile 8.54 dolardan işlem görüyor.  Son olarak Bitcoin’e gelince, Van de Poppe, BTC’nin hala yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor. Ancak kısa vadeli yatırımcıları geri çekilmelerin olasılık dahilinde olduğu konusunda uyardığını belirtiyor.

Kaleo’nun gözü bu projelerde

Öte yandan Kaleo olarak bilinen bir analist, yeni Ethereum fork’ı (ETH) ve potansiyel olarak NFT alanında yaratacağı değişimden bahsediyor. Analist, Ethereum’un halihazırda proof-of-stake modelini çalıştıran Beacon Chain ile birleşmesini (merge) izlediğini söylüyor. Birçoğu Ethereum’un büyük güncellemesini dört gözle bekliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu sırada, bazıları bunu eleştiriyor. Olası bir hard fork’un bir proof of work (POW) zincirine dönüşü sonrası Merge tartışmaları arttı.

Böyle bir durumda Kaleo, Ethereum’daki tüm NFT’lerin muhtemelen yeni zincirde de yer alacağından, NFT sahiplerinin koleksiyonlarını esasen ikiye katlayabileceklerini söylüyor. Kaleo, örnek olarak Bitcoin’den (BTC) forklanan Bitcoin Cash’in (BCH) fiyat hareketini kullanıyor. Kripto analistine göre, BCH’de BTC ile rekabet ediyor gibi göründüğü anlık bir aşama yaşandı.

Pin

Ethereum’un bir PoW fork’u, bazıları tarafından en iyi akıllı sözleşme platformunun “orijinal” (OG) versiyonu olarak görülebiliyor. Bu nedenle, Kaleo bazı yatırımcıların fork’taki NFT’lere daha fazla değer verebileceğini düşünüyor.  Bu potansiyel senaryo nedeniyle Kaleo, şu anda en iyi Ethereum tabanlı NFT koleksiyonlarından bazılarında “inanılmaz derecede yükseliş” olduğunu söylüyor.