2 Analist Katalizörleri Sıraladı: Bu Meme Coin Uçabilir!

Dogecoin, kendi başarısının yanında Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Floki Inu gibi diğer meme tabanlı projelerin önünü açtı. Bununla birlikte, diğer güçlü rakiplerine ve piyasa son satışlara rağmen ilk 15 arasındaki konumunu koruyor. Peki lider meme coin daha fazlasını yapabilecek mi? 2 analist bunun için katalizörleri sıralıyor.

Dogecoin fiyatı ve kısa vadeli görünüm

Dogecoin, en büyük işlem hacmi seviyesini 4 Ağustos’ta 0,0665 dolardan kırdıktan sonra %60’lık bir yükseliş için hazırlandı. 7 Ağustos’ta önemli bir düşüş trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra ikincil onay geldi. Sonuç olarak, Dogecoin fiyatı şu ana kadar %7 değer kazandı. Bu eğilimin 0.110 dolara, yani 0.0497 dolar ile 0.170 dolar aralığının orta noktasına kadar devam edeceğine dair işaretler gösteriyor. Ancak bu kısa vadeli hedefe ulaşmak için DOGE’nin ara direnç seviyesini 0,0776 dolardan temizlemesi gerekiyor.

Pin

Ancak, Dogecoin için bu gelişme, 0.0665 dolarlık kontrol hacminin dirence dönüşmesi durumunda başarısız olacak. Bunun olmasının bir nedeni, trader’ların, 0.0573 dolarda kalan likiditeyi toplamak için piyasayı aşağı itmesi. Dogecoin fiyatı geri çekilse bile, boğalar 0.0480 ila 0.0577 dolar talep bölgesinde fırsatları bekliyor. Bu da makro gelişmelerle birlikte lider meme coin beklentileri yüksek tutuyor.

DOGE’nin makro görünümüne ilişkin ön uyarı

Dogecoin fiyatının kısa-orta vadeli görünümü parlak görünse de, 0,0417 dolarlık destek seviyesinin kırılması, ayı istilasına işaret edecek ve büyük bir satışı tetikleyecek. Analist Akash Girimath’a göre bu senaryo 0,0413 dolardan 0,0140 dolara uzanan zayıf talep bölgesiyle desteklenemiyor. Bu alanlar, bir coin belirli bir yönden hızla uzaklaştığında oluşur. Analiste göre böyle bir hareket, 0,0417 dolar destek seviyesinden %70’lik bir düşüş içerecek.

Pin

Verimsizliklerden bağımsız olarak, Dogecoin fiyatı 0,0820 dolarda düşen trend çizgisinin üzerinde kalırsa, büyük bir yükseliş baskısının yeniden canlandığını gösterecek. Böyle bir durumda, düşüş tezi boğaların kontrolü ele geçirmesini beklemek zorunda kalacak. Analist bu durumda, Dogecoin’in yükseliş momentumunun boyutuna bağlı olarak 0.109 ve 0.181 seviyelerinde koşacağını düşünüyor.

Peki lider meme coin bu olumsuzluklardan nasıl kurtulacak?

DOGE’nin potansiyel olarak Cardano’dan daha fazla uygulaması var

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’in akıllı sözleşmeler platformu olmasına rağmen neden Cardano’dan daha fazla potansiyel uygulamaya sahip olduğuna inandığını daralttı. Cuban, Altcoin Daily ile yaptığı bir röportajda, piyasa değerinin kripto projelerinin değerini doğru bir şekilde gösterdiğini düşünmediğini açıkladı.

Pin

Cuban, Cardano’nun ilk on kripto para birimindeki yeri hakkında şunları söylüyor:

Yeterince stake yaparsanız ve yeterli enflasyona sahipseniz ve insanların çok fazla satmamasına yetecek kadar stake yapabilirseniz, yeterince büyük bir piyasa değerine sahip olursunuz.

Dogecoin’e geri dönen Shark Tank yatırımcısı, “DOGE’nin potansiyel olarak Cardano’dan daha fazla uygulamaya sahip olduğunu” hesapladı. “DOGE bir başvuru platformu haline gelene kadar Cardano için fırsat daha büyük” diye ekledi.

Elon Musk faktörü

Dogecoin’in Elon Musk’a yakınlığı siyah beyaz değil; gri bir alandır. Projeyle olan ilişkisi geçmişte olağanüstü bir heyecan yarattı ve değerini aya taşıdı. Bazı yatırımcılar bir servet kazanırken, birçoğu sık sık fiyat düzeltmelerine kapılarak büyük kayıplara yol açtı.

Pin

İşin iyi yanı, Musk’ın projeye dahil olması, Dogecoin’i sağlam bir kripto projesi olarak doğruluyor – bu sadece memler ve şakalarla ilgili değil. Milyarder bir zamanlar kendisini “köpek babası” olarak adlandırdı ve ağın teknolojisini geliştirmeye yardım etmeye söz verdi. Musk, Bitcoin’in bir değer deposu olarak üstün olduğuna inanırken, Dogecoin işlem kabiliyetinde zafer kazanıyor.