2 Analist Tarih Bile Verdi: Yeni Bitcoin Çöküşü Geliyor!

Bitcoin 24.000 dolara ulaştıktan sonra yavaşça geri çekiliyor. Buna nazaran şu anda 23.825 dolardan süreç görüyor. Evvelki gün, birincil kripto para ünitesinin fiyatı yaklaşık %4 düşmüştü. Bunun akabinde, başka kripto para üniteleri de paha kaybı yaşadı. Lakin BTC, dünkü düşük fiyatlarından yükselerek 24.000 dolarlık kilit düzeye ulaşmayı başardı. Bununla birlikte 2 analist, önder kripto para ünitesi için negatif bakış açısına sahip. Onlara nazaran, yeni bir Bitcoin çöküşü kapıda ve takip edilmesi gereken düzeyler var. Gelin birlikte bakalım.

“Bitcoin çöküşü şimdi sona ermedi”

Devam eden piyasa türbülansından bahseden CoinBureau, Bitcoin fiyatını kıymetlendirdi. Buna nazaran, Kripto varlıklarının kıymetlerinin daha da düşmek üzere olduğu konusunda yatırımcıları uyarıyor. Guy isimli analist, 2.09 milyon YouTube takipçisine, son toparlanma rallisinin muhtemelen boşa çıkacağını söylüyor. Ona nazaran, mevcut Bitcoin fiyat hareketi gereğince açık değil üzere duruyor. Şayet böyleyse, ikinci çeyrekte büyük bir tasfiyenin meydana gelmesi mümkün. Bu, kıymetli bir toparlanma rallisi için taban hazırlama potansiyeli taşıyor. Bununla birlikte analist, piyasaların, en son kripto çöküşlerini tetikleyen tüm makro nedenlerin düzelmediğini göreceğini söylüyor. Bu nedenlerin kripto paralar için yeni düşük düzeylerin kapısını açacağını anlayacağını da ekliyor.

Pin

CoinBureau sunucusu, dehşetin piyasaya şimdi yayılmadığını söylüyor. Ayrıyeten, kripto varlıklarının şimdi “kapitülasyonun zirvesine” ulaşmadığını sav ediyor. Aslında bu ideoloji, şimdi tam manasıyla bir paniğin oluşmadığını düşünen Kevin O’Leary üzere birçok kurumsal yatırımcı tarafından destekleniyor. Öte yandan, Guy; ticaret hacimleri, DeFi kullanıcılarının sayısı ve Bitcoin hash oranı üzere göstergelere bakıyor. Ona nazaran birçok gösterge, varlık satışının çok düzeylere şimdi ulaşmadığına işaret ediyor. Amatör yatırımcılara, günlük DeFi kullanıcılarının sayısının çoğunlukla sabit kaldığını ve süreç hacimlerinin neredeyse hiç değişmediğini söylüyor. Ayrıyeten, BTC’nin fiyatı düşerken bile Bitcoin hash oranının arttığını söz ediyor. Bahsi geçen tüm göstergeler, yakın devir için yürek verici. Analist, Ethereum Merge yükseltmesinden de bahsediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Merge yükseltmesi, Eylül ayında gerçekleşecek. CoinBureau’ya nazaran, Merge yükseltmesiyle birlikte, Eylül ortasında toparlanma rallisi sona erecek.

“Kabus üzere bir piyasa yapısı”

Başka bir kripto analisti olan Immortal, 174.000 Twitter takipçisine Bitcoin fiyatı hakkında konuştu. Analist, BTC’nin yatırımcılara uykusuz geceler yaşatan bir yapı oluşturduğunu söylüyor. Ona nazaran Bitcoin’in son zamanlardaki uzun konsolidasyon modelinin akabinde kısa bir ralli gerçekleşti. Artık, fiyatlarda daha derin bir düşüşün gerçekleşmesi ise epey mümkün. Ek olarak Immortal, “kâbus” olarak tanımladığı yapının çok yaygın olduğunu tabir ediyor. Bunun nedenini ise, ayı piyasası sırasında birden fazla insanın trende karşı ticaret yapması olarak açıklıyor. Ona nazaran sorun, düşüş sırasında gerçek bir talebin mevcut olmaması. Sonuç olarak, ortalama yatırımcılar boğa tuzağına düşüyor ve sonunda tasfiye oluyor.

Pin