2 Dev Altcoin Fırladı: Büyük Duyuru Yapılacak!

Kripto para piyasası, küçük kazanımlar elde ederek, büyümeye ve benimsenmeye devam ediyor. Bununla birlikte, popüler bir altcoin projesi, bugün büyük duyuru yayınlayacağını açıkladı. Bir diğer kripto para ise, kendisi için oldukça önemli bir ortaklığı duyurarak yatırımcılarını sevindirdi. Haberlerin yayılmasının ardından 2 kripto paranın fiyatı da önemli ölçüde değer kazandı. İşte ayrıntılar…

Altcoin projesi, büyük bir duyuru yapacak

Popüler altcoin projesi Waves, bugün ilerleyen saatlerde büyük bir duyuru yapacağını açıkladı. Waves, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamayı paylaştı. 4 Ağustos’ta yayınlanan paylaşımda, Waves’in 5 Ağustos’ta önemli bir duyuru yapacağı yazıyor. Ayrıca bu duyurunun CoinDesk TV üzerinden paylaşılacağını da ifade ediyor. Ethereum gibi dApp’ler ve akıllı sözleşmeler üzerine çalışan Waves’in aynı isme sahip bir yerel tokeni mevcut. Bu tokenin değeri, ‘büyük duyuru’ açıklamasının ardından yükselişe geçti. Twitter paylaşımından önce, 5,70 dolar civarında hareket eden WAVES fiyatı, hızlı bir ralli yaptı. Buna göre token, %16,70 oranında bir yükseliş yakalamayı başararak 6,67 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Pin

Ancak altcoin, bu seviyenin ardından yükselişine devam edemedi ve küçük değer kayıpları gördü. Yazının yazıldığı sırada WAVES, günlük grafikte %11,93 artışla 6,32 dolardan el değiştiriyordu. Duyuru, bugün saat 17:00 civarında CoinDesk TV üzerinden yapılacak. Dünkü tweetin ardından birçok yatırımcı, bahsi geçen büyük duyuruyu merak ediyor. Ancak WAVES topluluğunun büyük çoğunluğu, duyurunun Metaverse, iş birliği veya Waves 2.0 ile ilgili olmasını bekliyor.

Polygon bu oyun coini ile anlaştı

Büyük haber duyuran ikinci altcoin ise oyna-kazan MMORPG oyun platformun Mummy.io’ydu. Mummy.io, Metaverse’sini ölçeklendirmek ve topluluğunun daha fazla fırsata erişmesine izin vermek için Polygon Studios ile bir ortaklığını duyurdu. Ortaklık, Mummy’nin oyuncularının deneyimini geliştirmek için yeni NFT koleksiyonlarını ve oyun içi yardımcı program entegrasyonlarını tanıtmasına yardımcı olacak. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Polygon, dApp’leri, DEX’leri, spor bahisleri, kazan-kazan oyunları, NFT’ler ve DAO’lar dahil olmak üzere sayısız Web3 şirketine ev sahipliği yapan bir Blockchain ekosistemidir. Son 7 ayda Polygon, platforma katılan 19.000’den fazla dApp ile muazzam şekilde büyüdü.

Pin

Mummy.io, ortaklığı duyurmanın yanı sıra, 2022 yazında Stelae NFT’lerin ilk airdropunun lansmanını da duyurdu. Airdrop, oyuncuları ve NFT koleksiyoncularını teşvik etmek için özel araçlar ve özellikler sağlayacak. Mummy.io, NFT airdrop’unun Polygon’da basılacağını söyledi. Bu, Mummy.io’nun düşük gas ücreti ve yüksek hızdan faydalanmasını sağlayacak bir şey. Duyurunun ardından Polygon’un yerel tokeni MATIC’in fiyatı %5,35 arttı. Yazının yazıldığı sırada altcoin, 0,93 dolardan işlem görüyordu.