3 Analist: Bitcoin Önümüzdeki 2 Haftada Bu Seviyelerde!

Bir kripto analisti, Bitcoin (BTC)’de bir yükseliş grafiği modeli belirledi. Analist, en büyük kripto varlığında benzeri görülmemiş bir ralli öngörüyor. Kripto Twitter’daki analistler, ekonomik faktörlerin ve politika kararlarının bir araya gelmesinin, durgunluğa rağmen BTC fiyatını nasıl yükseltebileceğini açıklıyor. FXStreet analistleri ise, Bitcoin fiyatındaki yeni gelişmelerin spot alıcılar için kötü olduğunu ileri sürüyor.

BTC için 19.600 dolar, yatırımcıların beklediği en düşük seviye mi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Rezerve’in agresif faiz artışlarına yönelik bahisler zayıfladı. Bunun etkisiyle kripto para piyasasına yeni bir canlılık havası geldi. Kripto analisti Carl Runefult, Bitcoin fiyat trendini değerlendirdiği yeni bir video paylaştı. Analist, BTC için 19.600 doları dip olarak belirledi. Analist, 2017-18 boğa koşusu için en yüksek fiyat seviyesi olduğu için muhtemelen en düşük 19.600 dolar olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Runefelt, şunları kaydediyor:

Ya bu 19.600 dip ise? Ya bu sıçrama ve büyük yükselişin tersine dönmesiyse?

Runefelt, boğa eğiliminin tersine dönmesinden önce BTC fiyatının 19.600 dolarda dibe vurma olasılığını araştırıyor. Daha sonra 48.000 dolara kadar büyük bir ralli için zemin yokluyor.

Pin

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, tarafsıza döndü

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, varlığa yönelik piyasa duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul görür. Bu arada ilginç bir şekilde endeks, bugün ‘korkudan’ ‘tarafsıza’ döndü. Gösterge, korku, açgözlülük ve piyasanın genel olarak BTC üzerinde tarafsız olup olmadığını gösteren 1-100 arasında bir ölçeğe sahip.

Analistler, Bitcoin fiyat trendinde geri dönüş belirtileri tespit ediyor

Venn Link Partners CEO’su Cici Lu, Bitcoin piyasasının dip bulmuş olabileceği görüşünde. Lu, verdiği bir demeçte şunları söylüyor:

Kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesi bitmiş görünüyor.

Pin

BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale ise, Bitcoin’in aylık kapanışına dikkat ediyor. DiPasquale, BTC’nin 19.000 ila 20.000 dolar arasındaki destek seviyelerini yeniden test ettiğini belirtiyor. Ayrca DiPasquale’in şu sözleri kaydediyor:

Bu aralıktaki başarılı sıçramalar, boğalara devam eden bir ralli için sağlam bir temel sağlayabilir.

Pin

BTC için zıt görüşte olan analistler de var

Bununla birlikte, FXStreet’teki analistler, Bitcoin fiyatı hakkında zıt görüşler ortaya koyuyor. Analistler, Bitcoin hakkında zıt bir görüşe sahip ve spot alıcıların kötü bir konumda olabileceğine inanıyor. Bu nedenle analistler, Bitcoin fiyatı için düşüş hedefi belirlediler.

Lider kripto BTC, basın zamanında, günlük bazda %2,52 artışla  24.529 dolardan işlem görüyor. BTC, haftalık bazda ise %10,87 değer kazandı. Öte yandan lider kripto, 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %64 aşağıda duruyor.