3 Ünlü Milyarder, Bu Altcoin’leri Satın Alıyor!

Kripto dünyasında, ünlü bir milyarderden gelen tek bir tweet, saniyeler içinde bir kriptoyu yukarı veya aşağı gönderebilir. Warren Buffett gibi nüfuzlu bir milyarderlerde, herhangi bir röportajla kripto piyasasında FUD’a neden olabiliyor. Ancak buna rağmen Elon Musk ve Mark Cuban gibi dünyanın en zengin insanları altcoin yatırımlardan vazgeçmiyor. Gelin, bu yazıda milyarderlerin altcoin portföylerine göz atalım.

Milyarderler hangi altcoin projelerine yatırım yapıyor?

Michael Saylor

Milyarder yatırımcı Michael Saylor, en iyi bilinen Bitcoin destekçilerinden biridir. Twitter’dan düzenli olarak 2,6 milyon takipçisine coşkulu Bitcoin tweet’leri gönderiyor. Twitter sayfasının en üstünde, kaderinde tüm zamanların bir klasiği olmaya aday bir tweet var:

Bitcoin, bilgelik tanrıçasına hizmet eden, gerçeğin ateşiyle beslenen, şifreli bir enerji duvarının arkasında katlanarak daha akıllı, daha hızlı ve daha güçlü büyüyen bir siber eşekarısı sürüsüdür.

Pin

Açıkçası, Saylor bir Bitcoin maksimalistidir. Yani Bitcoin’i kriptonun her şeyin sonu ve en önemlisi olarak görüyor. Bu nedenle, yönettiği “eski” şirketin, MicroStrategy’nin devasa bir Bitcoin pozisyonuna sahip olması veya Saylor’un yakın zamanda Twitter’da Bitcoin üzerinden milyarder Elon Musk ile rekabet etmesi şaşırtıcı değil. Ağustos ayının başında Saylor, yalnızca Bitcoin pozisyonunu yönetmeye daha fazla zaman ayırabilmesi için şirketin CEO’su olarak yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrıldı.

Mark Cuban

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Ethereum’un Michael Saylor versiyonu olarak ortaya çıktı. Kendisine “Ethereum maxi” diyor ve düzenli olarak Ethereum hakkında destekleyici açıklamalara yer veriyor. Cuban’a göre, Bitcoin iyi bir değer deposu, ancak Ethereum tüm eylemin olduğu yerdir. Cuban’a göre akıllı sözleşmeler, NFT’ler ve dApp’ler açısından Ethereum dünyanın önde gelen Blockchain’i. Bu yılın başlarında Cuban, Ethereum’da büyük bir pozisyon ortaya çıkardı. Şimdi Ethereum ağında büyük ölçüde beklenen bir teknolojik yükseltme olan merge’den önce Ethereum yatırım stratejisini ikiye katlıyor.

Pin

Kriptokoin.com olarak Mark Cuban’ın altcoin yatırımcılarını ayrıntılı olarak bu makalede ele aldık.

Elon Musk

Şuanda dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Dogecoin’in arkasındaki milyarder yatırımcılar arasında öne çıkıyor. Aslında, Dogecoin’i kitlelere ulaştırmadaki büyük rolü nedeniyle sosyal medyada The Dogefather olarak bilinmektedir. Aynı zamanda, düzenli olarak Twitter’daki Dogecoin topluluğuna hitap etmek için tasarlanmış mesajlar gönderiyor.

Örneğin, Ağustos ayının başında, kendisinin ve oğlunun aynı saç kesimleriyle çekilen bir fotoğrafını tweetledi. Bu arada, Dogecoin ve Shiba’ya ek olarak, insanlar Musk’ın köpeğinin adını taşıyan Floki’yi de yağmaladı. Daha sonra bu hype’dan yararlanan bir diğer altcoin Dogelon Mars oldu. Bu token’in borsa sembolü ELON’dur.