4 Analist: Bitcoin İçin Şimdi Bu Seviyeler Geliyor!

Bitcoin analistleri, BTC fiyatı temel trend çizgilerini test ederken izlenecek kilit seviyeleri belirliyor.

Bitcoin grafiğinde izlenecek kilit seviyeler

Jeopolitik belirsizlik kripto para piyasanda riskleri artırdığı için Bitcoin, bu hafta yeni kazanılan destek seviyelerine baskı yapıyor. Yeşil aylık kapanışın ardından, Bitcoin’in son momentumu azalıyor. Borsalarda boğalara yardımcı olmuyor. Volatilite Ağustos ayı başladığında iyiydi. Ancak ABD ve Çin arasında Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti üzerine olası bir hesaplaşmaya ilişkin endişe, 2 Ağustos’ta Asya ticaretinde şimdiden kendini gösteriyor.

Pin

Yatırımcılar Bitcoin grafiğinde 200 haftalık hareketli ortalamaya dikkat

Hacim lideri Binance’in emir defteri verileri incelendiğinde, alım ve satım faizi cepleri hemen göze çarpıyor. Şu anda, BTC 23.000 doların hemen altında bir teklif bandında ilerliyor. Bununla birlikte, tüm bu likidite alınırsa, 21.000 dolara yaklaşana fiyatı destekleyecek çok az şey var.

Binance emir defterindeki satın alma ve satma “duvarlarının” gücü yanıltıcı olabiliyor. Çünkü büyük hacimli oyuncular teklifleri veya talepleri manipüle edebiliyor. En son veriler, 1 Ağustos’ta Material Indicators tarafından sosyal medyaya yüklendi. Ek olarak, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) 22.800 doların hemen üzerindeki önemini vurguladı.

Pin

Material Indicators, bazı balinaların 200 haftalık MA’yı destek olarak tutmaya çalıştıklarını belirtiyor. Ancak diğer trader gruplarından çok az fikir birliği gördüklerini, bunun da daha sonra trend çizgisinin altına düşmesine neden olan bir şey gördüklerini söylüyor.

Pin

26.000 dolar yeni destek seviyesi mi?

Gün içinde Tayvan haberlerinin piyasa satoşları tetiklediğini gördük. Ancak, bu etkiye rağmen, Bitcoin için kısa vadeli bir yükseliş, en çekimser analistlerinden bazıları için bile masadan kalkmıyor. Popüler Twitter hesabı Il Capo of Crypto için, BTC/USD mevcut seviyelerden daha düşük seviyelere dönmeden önce 25.000 dolara ulaşma potansiyeline bile sahipti. Yanıt veren diğer Jibon, düşüş eğilimi girmeden önce 26.000 dolar olabileceğini öne sürdü.

https://twitter.com/Trader_Jibon/status/1554389500293292032

On-chain analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Venturefounder, potansiyel bir aşağı yönlü hedef konusunda sessiz kalırken, uzun bir BTC kurmak için 22.000 doları “iyi bir fiyat” olarak nitelendirdi. Ethereum dahil olmak üzere altcoin’ler daha az iştah açıcı görünüyordu. Analiste göre:

Hala çoğu altcoin’in döngünün bu kısmı için çok pahalı olduğunu düşünüyorum, yoksa Bitcoin’in çok ucuz olduğunu mu söylemeliyim? 22 bin dolar benim için uzun BTC için hala iyi bir fiyat. Aynı şeyi altcoinler için, hatta ETH doları için bile söyleyemem.

Pin

Venturefounder, “altcoin’ler yakında BTC’ye karşı ATH’lerini kıracağını düşünmüyorsanız, uzun sürmenin bir anlamı yok” diye ekledi. Bu arada ETH/BTC grafiğine bir bakış, ETH boğaları için 0.075 direncinin önemini gösteriyor. Bu Temmuz kripto rallisi sırasında kırılmadı.