4 Analist Şaşırttı: Bitcoin Şimdi Bu Rakamları Görebilir!

10 Ağustos’un ABD enflasyon verileri, Bitcoin ve teknoloji hisselerinde yukarı yönlü hareketleri tetikledi. Önemli bir nokta, altcoin piyasanın Bitcoin’e karşı daha iyi bir performans göstermesi oldu. ABD TÜFE verilerinin beklenenden düşük gelmesi, analistlere göre pozitif hareketleri güçlendiriyor.

Altcoin piyasası zirveye ulaşırken Bitcoin 100 bin dolara hazırlanıyor

Popüler bir analist, piyasa payını kaybetmesine rağmen, lider kriptonun tekrar ATH seviyelerine ulaşabileceğine inanıyor. 443.000 YouTube aboneli InvestAnswers sunucusu, altcoin’lerin %94’ünün şu anda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Analist, dominans doygunluğa ulaştığının BTC’nin yeniden yükselmeye hazır olduğunu ekliyor:

En iyi 50 kripto paranın %75’i son 90 günde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinde, altcoin sezonu olur ve %75’in çok üzerindeyiz, bu oldukça şaşırtıcı. Ancak ne olursa olsun aşağı iniyor, bu nedenle BTC.D’nin yakında tekrar yükselişe geçmesini bekleyebiliriz. Şu anda konuştuğumuz gibi bunun olduğunu zaten görüyoruz… bu yüzden ilerlerken her şeyin dalgalı olmasını bekleyin.

Pin

BTC.D grafiği, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu izler. Yükselen değer, Bitcoin’in diğer kripto paladan daha hızlı yükseldiğini veya altcoin’lerin değer kaybettiğinin işaretidir. Analist daha sonra, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından yapılan 100.000 dolar tahminini tartışıyor.

Mike McGlone, 100.000 dolarlık Bitcoin tahminlerini güncel tutuyor

McGlone, düşen fiyatların petrolü varil başına 50 doların altına alacağına ve karşılığında dünya çapındaki deflasyonist baskıların altını ons başına 2.000 doların üzerine çıkaracağına ve ayrıca Bitcoin fiyatını 100.000 dolara çıkaracağına inanıyor. InvestAnswers sunucusu, McGlone’un öngörüsü hakkında şunları söylüyor:

Burada, olası yolun nasıl 100.000 dolar olabileceğine dair bazı uzatma satırları ekledim. Oraya ne zaman gidebiliriz? Belki 2023 yazına kadar. Kim bilir? Böyle bir şeye benzeyecek. Ama önce, tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönmeliyiz.

Pin

Edward Moya, enflasyon soğudukça Bitcoin’in yıl sonuna kadar 35.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD TÜFE verileri Çarşamba günü beklenenden daha düşük geldi. Temmuz ayında yıllık bazda %8.5’lik bir fiyat artışı kaydetti. Fiyatlar önceki aya göre değişmedi ve beklentilerin altında kaldı.

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “yazın geri kalanı için enflasyon verileri ve Fed’in açıklamaları Bitcoin’in nereye gideceğini belirleyecek” diyor. Fortune’a konuşan Moya, Fed’in para politakasınıda yorumladı:

Bitcoin şu anda hisse senetleriyle, özellikle de Nasdaq ile büyük ölçüde ilişkili. Ve bu enflasyon raporu, ileriye dönük sıkılaştırma politikasında Fed’in bu kadar agresif olmasına gerek olmayacağı fikrine büyük umut verdi.

Pin

Son olarak, Starkiller Capital’ın CIO’su, artan faizlerin kripto para piyasası üzerinde ciddi bir baskıya neden olduğunu söyledi. Kripto paraların uzun vadeli varlıklar olduğunu belirten Leigh Drogen’a göre Eylül ayındaki Fed toplantısı çok önemli olacak. Kıdemli yatırımcı, Bitcoin mevcut işlem aralığından kurtulabilirse ilk hedeflerin 28.000 ve ardından 32.000 dolar olduğunu söylüyor. Uzmana göre bu esnada dolar değer kaybederken Nasdaq yükselecek.