4 Deneyimli Analist, Ağustos İçin Bitcoin Tahminlerini Paylaştı!

Bitcoin (BTC), en büyük kripto olması ve diğer altcoin’lerin hareketini etkilemesi nedeniyle yakından takip edilmekte. Piyasa değeri ile lider olan BTC, son zamanlarda 23.000 dolar seviyesini tutmaya çalışıyor. Peki, yazım sırasında yüzde 1’lik bir düşüş ile 22.944 dolardan el değiştiren kripto para için sırada neler var? İşte Türkiye’deki kripto topluluğunda tanınan isimlerin en son yorumları…

Bozokcoin, Bitcoin fiyatının tutması gereken seviyeyi açıkladı

Bahsedeceğimiz ilk tahminin arkasında, Türkiye’de bilinen bir analist olan Bozokcoin var. Bozokcoin, BTC için önemli bir seviye olarak 22.800 dolara işaret etti. Analiste göre, bu seviyenin üzerinde kaldığımız sürece bir sıkıntı yok. Ayrıca analist, haftalık kapanışların önemine değindi. Bu hafta sonu için kapanış beklentisinin 24.000-24.500 dolar arasında olduğunu aktardı. Bozokcoin’in tweet’inde aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Bu ay sonuna kadar 28.000 seviyesini görmesini bekliyorum (olağanüstü durumlar eğer olmazsa). Temmuz ayını en yüksek 24668 görerek kapattı… Hedefe gelmiş sayılır… 22800 üzerinde kaldığımız sürece sıkıntı yok… Altına bir ihlal olabilir ama bizim için önemli olan haftalık kapanışlar dünkü haftalık kapanışta fena değildi… Bu hafta sonu kapanış beklentim olağan üstü bir durum olmazsa eğer 24000-24500 arasında olması…

Pin

JrKripto: En kötüsü geride kaldı

Öte yandan, Twitter’da 183.7 kişiye hitap eden analist JrKripto, BTC için önemli olan bir veriye dikkat çekti. Analist, 10 Ağustos’ta açıklanması beklenen enflasyon verilerini “finansal piyasalar için kritik viraj” olarak tanımladı. Enflasyonda gerileme beklediğini söyleyen analist, bununla beraber BTC’nin 28.800 doları hedefleyeceğini düşünüyor.

Bunun dışında BTC’de takip ettiği seviyeleri açıkladı. Analist, BTC’de son 2 ay boyunca 17.700-22.500 dolar aralığına işaret etti. Ancak yeni kanalın 22.500-25.000 dolar aralığında olduğunu öne sürüyor. JrKripto’ya göre 25.230 doların aşılması durumunda 28.800 dolar seviyesi, “tavan” seviye olarak karşımıza çıkabilir. Analist, tweet’ini “En kötüsü geride kalmıştır” diyerek bitiriyor ve takipçilerine umut veriyor.

Enes Turan ve Erhan Ünal neler düşünüyor?

“Paradator” adıyla tanınan analist Enes Turan, BTC’ye yönelik en son tweet’lerinde “piyasanın hala kötü” olduğuna dikkat çekti. Yani JrKripto’nun neredeyse tersi yönde yorum yaptı. Paradator, “25.000 doların üzerine bir türlü çıkılamadığına” işaret etti. 2-3 gün içerisinde bu seviyenin aşılması durumunda ise yatırımcıları bir satış sürecinin karşılayacağını söyledi. Önemli olan şeyin, “kalıcılık” olduğunu aktardı.

Son olarak Erhan Ünal, geçtiğimiz hafta açıklanan ABD Merkez Bankası (FED) faiz açıklamasına işaret ederek “pozitif görünümün kuvvetlendiğini” söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED, 75 baz puanlık bir faiz artışı gerçekleştirdi. BTC için ilk direnç seviyesi olarak 25.800 dolara işaret eden analiste göre bu seviyenin aşılması kısa sürecek. Ardından, hedef olarak 38.000 dolar gelecek.