4 Dev Tahminci: Bitcoin, Ripple ve ETH İçin Bu Seviyeler Geliyor!

Ünlü fiyat tahmincileri, önde gelen kripto para birimleriyle ilgili fiyat beklentilerini paylaştı. Buna göre tahminler, analistlerin Bitcoin, Ethereum ve Ripple için izlenmesi gereken fiyat seviyelerini içeriyor. Gelin birlikte bakalım.

“Bitcoin fiyatında dibi gördük”

Küresel varlık yönetimi firması Skybridge Capital’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, Salı günü yayınlanan Marketwatch ile bir röportaj yaptı. Analist, firmasının Bitcoin ve Ethereum’un adil piyasa değerlerine ilişkin tahminlerini paylaştı. Scaramucci, kripto para piyasasındaki en kötü olayların geride kaldığını söylüyor. Ayrıca Bitcoin’in dibe vurduğunu iddia ediyor. Ona göre BTC, 17.500 doların altına asla düşmeyecek. Hatta BTC’nin adil piyasa değeri şu anda 40.000 dolar. Scaramucci, makroekonomik belirsizlikler nedeniyle Bitcoin fiyatının doğrudan yükselmesini şu an için beklemiyor.  

Pin

Ethereum için de tahmin veren Scaramucci, Ethereum’un adil piyasa değerinin yaklaşık 2.800 dolar olduğunu ekledi. Yazma sırasında, BTC son 30 günde %14 artışla 23,167,48 dolardan işlem görüyor. ETH ise, son 30 günde %43 artışla 1.650.88 dolardan el değiştiriyor. Analist, insanların kripto paralara 4-5 yıllık bir perspektifle bakması gerektiğini de ekliyor.

“Ethereum 5.000 dolara yükselme potansiyeli taşıyor”

BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, ikinci en büyük dijital varlığın (Ethereum) fiyatının nasıl yükselebileceğine dair görüşler paylaştı. Yakın tarihli bir blog yazısında, Ethereum fiyatının Merge sonrası 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Ancak bunun, sadece ağın Proof-of-Stake’ye geçişinin başarılı olmasıyla ve FED’in artık agresif bir şekilde faiz artırmamasıyla gerçekleşeceğini de sözlerine ekledi. Analist FED pivotu olmadığı sürece, ETH’nin 3.500 doları geri almasını bekliyor. Eski BitMEX CEO’su, Merge’nin henüz piyasa tarafından fiyatlandırılmadığı konusunda Vitalik Buterin ile benzer görüşlere sahip. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum Merge yükseltmesi, 19 Eylül 2022’de gerçekleşecek. 

Pin

Bir başka tahminci olan BTCS Inc. İcra Kurulu Başkanı Charles Allen da Ether fiyatından beklentilerini paylaştı. Bir röportaja katılan Allen, Ethereum’un kripto para ekosisteminde gümüş astar olabileceğine inandığını söyledi. Buna göre tahminci, Merge yükseltmesiyle ETH’nin değerinin büyük ölçüde artabileceğini öne sürüyor. Hatta onun için Ethereum, kripto para birimi endüstrisinde Bitcoin’e kıyasla daha büyük bir oyuncu.

Ripple (XRP) bu seviyelere sıçrayabilir

Bir kripto para analisti olan Crypto Rand, Ripple fiyatını analiz etti. Buna göre analist, XRP fiyatının yeni bir yükselişin eşiğinde olabileceğini söylüyor. Ona göre Ripple konsolidasyon içerisinde hareket ediyor ve 0,40 dolarda bir atağa hazırlanıyor. Bununla birlikte bahsi geçen ralli, XRP’nin 0,40 dolarlık fiyat etiketinin üzerine çıkmasıyla başlayacak. Mevcut verilere göre altcoin, ATH’sinden %80’inin üzerinde daha düşük bir fiyatla işlem görüyor. SEC ile arasındaki dava gibi faktörler, XRP fiyatını aşağı çekiyor. Yatırımcılar, dava sonuçlanmadığı için altcoin’e giriş yapmaktan çekiniyor.