6 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Seviyelere Gidiyor!

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, güçlü destek seviyelerinden sıçradı. Bu ivme yukarı yönlü hareketi sürdürmek için genel dirence meydan okuyor. 6 uzman kripto para analisti, Bitcoin ve Ethereum için sıradaki seviyeleri bekliyor.

Santiment’e göre Ethereum bu sinyallerle yükselişe geçecek

Santiment, borsalardaki Ethereum hacminin arttığını ve aynı düşüşün yükseliş döngüsünün başlangıcına işaret edeceğini söylüyor. Analitik firmasına göre, ilk kripto para borsasında tutulan Ethereum miktarı şu anda yedi milyonun üzerinde. Bu miktar en son 2021 Mayıs’ında ulaşılan bir rakamdır.

Kripto analitik firması, borsalar tarafından tutulan Ethereum’un borsaların dışında tutulan Ethereum oranının bir yılın en düşük seviyesine ulaştığını söylüyor.

Pin

Santiment ayrıca, Ethereum’un işlem ücretlerinin düşük kalmasının nedeninin dolaşımdaki sınırlı sayıda Ethereum nedeniyle olduğunu ekliyor.

Pin

Sonuç olarak, Santiment analistlere göre Ethereum boğa sinyalleri yanıp sönmeye başladıktan sonra toparlanacak. Birçok kripto para analisti de Ethereum’un kısa bir düzeltme yaşadığına şaşırmıyor.

Justin Bennett, düzeltmenin ardından Bitcoin ve Ethereum’un sıradaki hedeflerini haritalıyor

Popüler Twitter analisti Justin Bennett, BTC’nin destek seviyeleri arasında gidip geldiğini söylüyor. Cryptocademy haber bülteninin son sayısında analist şunları kaydetti:

Bitcoin 23.450 doları geri almaya çalıştı ancak başarısız oldu. BTC ayrıca günü 23.000 doların altında kapattı; bu, bu seviyenin şu anda direnç olarak hizmet etmesi muhtemel olduğundan, ralli için sorunlu olabilir. BTC için bir sonraki kilit destek 22.400 dolar, ardından 21.600 dolar seviyesi geliyor. BTC’nin tekrar yapıcı hale gelmesi için günlük kapanış bazında 23.000 dolar ve 23.450 dolar geri alması gerekecek.

Pin

Ethereum 1.520 doları tutamazsa bu seviye kritik olacak

Ethereum’a gelince, mevcut 1.650 dolar, ETH’nin 1.700’ün altında zayıf olduğunu söyleyen Bennett için şaşırtıcı değil. Analist ETH fiyatının 1.400 dolar bölgesini test edeceğini söylüyor:

Şimdilik, piyasaların bu hafta geri çekildiğini görürsek, 1.520 dolarlık alanın ETH için kritik destek görevi görmesi muhtemel. Bunun altında bir kapanış tekrar 1.420 dolar açacak. Ethereum’un tekrar yapıcı hale gelmesi için bir günü 1.700 doların üzerinde kapatması gerekecek. O zamana kadar piyasa baskı altında kalacak.

Pin

Blake Morrow, Bitcoin için 52 haftanın en düşük seviyelerini bekliyor

FXStreet analistlerinden Blake Morrow, önümüzdeki birkaç gün (yarın NFP ve önümüzdeki Çarşamba ABD TÜFE) iki önemli veri noktasına girerken, özellikle ayılar piyasaya hakim olmaya devam ederse, Bitcoin için 17.600 dolarda 52 haftanın en düşük seviyelerini ziyaret etme risklerinden bahsediyor. Morrow, en son analizlerinde bu senaryo için aşağıdaki grafiği paylaştı.

Pin

Bitcoin’in dibi bulduğuna ilişkin kanıtlar

Bir diğer analist, Bitcoin için en kötünün geride kaldığını söylüyor. Yeni bir Youtube videosunda, InvestAnswers analisti Bitcoin’in fiyat modelinin yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi.

Pin

Analist daha sonra kripto trader Washigorira’dan, Bitcoin’in zaten dibe vurduğunu gösterdiğini söylediği bir grafik paylaşıyor. Aşağıdaki grafiğe göre, Bitcoin yükselen bir kanalın için dip noktası olarak 12.000 doları test edebilir.

Pin

Bitcoin ve Ethereum için durum gerçekten bu kadar kötü mü?

Edward Moya, Bitcoin’in hisse senetleriyle ilişkisinin hala sağlam olmasına rağmen, son birkaç gündür düşük performans gösterdiğini söyledi. Moya, en son analizlerinde mevcut fiyatları şöyle yorumladı:

Fed’in faiz artırımı beklentilerindeki artış, Bitcoin’in şimdilik ne kadar yükselebileceğini sınırladı, ancak yatırımcılar Hazine getirilerindeki zirvenin yerinde kaldığından emin oldukları sürece, Bitcoin zaten dibe vurmuş olabilir.

Pin

Ancak Moya, bir bütün olarak kripto para birimleri konusunda kendinden emin:

Kriptoların öldüğüne dair çağrılar abartıldı. Aslında kripto canlı ve iyi durumda.

Bu arada, 10 yıllık Hazine bonolarının getirileri Perşembe günü 5.3 baz puan düşüşle %2.696’ya geriledi. Reuters’in bildirdiğine göre, iki yıllık ve 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirileri arasındaki fark, 35,7 baz puan daha düşük bir düşüşle kapanarak 2000’den bu yana en düşük inversiyonuna ulaştı. Moya’ya göre, hisse senetleri bu tersine dönüşü büyük ölçüde görmezden geldi.

TOTAL analizi

Diğer yandan, kripto para analisti Justin Bennett, 1,05 trilyon dolar seviyelerini geri alması durumunda toplam piyasa değerinin 1,15 trilyon dolara ulaşacağını söyledi.

Piyasa toplam değeri (TOTAL) değeri şu anda 1.05 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

Pin