8 Analistten Bitcoin İçin En Gerçek Tahminler: Bu Seviyeler!

Çarşamba günkü güçlü performansın ardından, kripto para piyasası akşama doğru sabit kaldı. Bitcoin gün içi en yüksek 23.578.65 dolara dokunurken, Ethereum 1.678.10 dolara yükseldi. Bu ivme Michael Saylor’ın istifası ve Solana hack’i gibi ciddi haberlerle yön değiştiriyor. Uzmanlar neler bekliyor analizlere bakalım…

Solana hack’i Bitcoin ve altcoin’leri etkileyecek mi?

Bu hafta kripto para piyasasına hacker’lar hakim oldu. Salı günü, 9. en büyük kripto para birimi Solana (SOL) binlerce cüzdanı hacker’lara kaptırdı. Aynı gün, Coinbase destekli kripto para köprüsü Nomad’dan 190 milyon dolar çalındı. GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Bitcoin’in bu saldırılara rağmen güç gösterdiğini söylüyor.

Sotiriou, Bitcoin odaklı fonların geçen hafta toplam 85 milyon dolar giriş gördüğünü ve kısa Bitcoin fonlarının 2,6 milyon dolar çıkış gördüğünü belirten CoinShares verilerine işaret etti. Analist, bunun 5 haftalık bir giriş akışının ardından short Bitcoin ürünü için ilk çıkış haftası olduğunu söylüyor:

Bu fonlar genellikle kurumlar ve yüksek net değere sahip kişiler tarafından satın alındığından, bu, akıllı paranın bu fiyatlarla kripto satın almakla çok ilgilendiğinin bir işaretidir.

Edward Moya, Bitcoin ve altcoin piyasasının katalizörlere ihtiyaç duyduğunu söylüyor

Kıdemli OANDA analisti Edward Moya, piyasanın toparlanması için kripto paralara özgü faktörlere ihtiyacı olduğunu söylüyor. Tecrübeli analist, haber döngüsünün Bitcoin için olumlu olmadığını ekliyor:

Bitcoin, 24.700 dolar seviyesinin üzerinde anlamlı bir hareketi tetiklemek için kriptoya özgü bir katalizöre ihtiyaç duyuyor. Solana ile cüzdanlar saldırıya uğradığı ve önemli bir köprü protokolü olan Nomad bir güvenlik açığına maruz kaldığı ve neredeyse 200 milyon dolar kaybettiği için haberler kripto için olumlu olmadı.

Justin Bennett, 23.450 doların kritik olduğunu söylüyor

Diğer yandan, popüler kripto para analisti Justin Bennett’de Bitcoin analizlerini güncelledi. Bennet, Bitcoin’in daha yüksek fiyatlar açmak için 23.450 doları geri alması gerektiğini tweetledi.

Ki Young Ju, uyanan Bitcoin balinalarına dikkat çekiyor

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Mayıs ve Haziran aylarındaki madenci satışlarını ele aldı. Bitcoin’in ilk yatırımcılarının Temmuz ayı sonlarında bir balina işlemini hesaba katarken vizyoner, madenci veya suçlu olma eğiliminde olduğunu söyledi. Ki, 20 Temmuz’da, 8 yıl sonra yaklaşık 25.29 milyon dolar değerinde 1.100 BTC’nin taşındığı bir işlemi seçti. CryptoQuant CEO’su, kripto paraların emekli madenci “Ghash”a ait olduğunu söyleyen bir not paylaştı:

Bu paralar henüz takas adreslerine gönderilmedi. Başka bir deyişle, şu anda bu Blockchain faaliyetinden ortaya çıkan bir satış baskısı yok.

CryptoQuant özellikle, alıcı adres türü birden fazla dijital imza (P2SH) tarafından kullanılabildiğinden, paraların bir saklama hizmetine gönderildiğinden şüpheleniyor.

Diğer yandan, on-chain veri kaynağı Santiment, yatırımcıların 2022 fiyatlarındaki düşüş sırasında varlıklarını büyük borsalara bırakmasıyla Ethereum’un en iyi borsa adreslerindeki arzının arttığını belirtti.

Kitco’nun kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff, son aylardaki toparlanmanın “zar zor” gerçekleştiğini söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in işlem hacmi düşerken, Wyckoff “boğaların yükselişini sürdürmesi ve yakında güç göstermesi gerekiyor” yorumunu yapıyor. Ancak şimdi rehavete kapılma zamanı değil. Uzmana fiyat trendi giderecek canlanıyor.

Crypto Tony, Bitcoin grafiğindeki destek ve direnç seviyeleri hakkında bilgi verdi

Twitter analisti, Bitcoin (BTC) için trader’ların dikkat etmesi gereken ana destek ve direnç seviyelerini belirledi. Uzmana göre 22.650 dolar, özellikle short pozisyon olmak için ideal bir seviye olacak.

Son altı haftadaki olumlu kazanımlar, kripto yatırımcıları için memnuniyetle karşılanan bir işaret. Ancak, deneyimli trader’lar piyasanın henüz kontrolden çıkmadığını biliyorlar.

Rekt Capital, geçmiş ayı piyasalarını referans alıyor

Deneyimli Twitter analisti, BTC’nin dibinin ne zaman oluşabileceğine dair tarihsel bir perspektif sundu. Uzmana göre bu, düşük seviyenin 2022’nin 4. çeyreğinde gerçekleşeceğini gösteriyor.