ABD Kongre Üyesi, O Altcoin’i Hedef Aldı: Kaybedecek!

Ripple ile SEC arasında devam eden yasal savaşta ABD Kongre Üyesi Brad Sherman, Ripple’ın bir şansı olmadığını söylüyor. Sherman, SEC’in ödeme devi Ripple’a karşı davasında belirtilen nedenlerle XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inanıyor. Bu arada, yatırımcılar mahkeme kararına ve Fed politikasına karşı temkinli olmaya devam ediyor. Analistler ise altcoin fiyatındaki düşüşün 0,36 dolarda destek bulacağını öngörüyor.

Brad Sherman, SEC ile savaşında, Ripple’a şans vermiyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsasının (SEC), Ripple (XRP)’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmesi gerektiğini ileri sürüyor. Bu konu hakkında görüşlerini paylaşan ABD Kongre Üyesi Brad Sherman bir röportajda SEC’,n Ripple’a karşı yetkili mücadelesinde galip geleceğine inandığını söyledi. Anlayacağınız Sherman, XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inanıyor. Bu nedenle, ödeme devinin düzenleyiciye karşı bir şansı olmadığını iddia ediyor.

Pin

SEC, Ripple aleyhine açtığı davada, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor. Bu kapsamda SEC, şirketi ve iki Ripple yöneticisi Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’i XRP satışı yoluyla 1,3 milyar dolar toplamakla suçluyor. Bu arada hatırlatmak gerekiyor ki Brad Sherman, tam bir kripto para düşmanı. Kongre temsilcisi, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması için baskı yapıyor. Bu unvanıyla da kripto Twitter’da oldukça popüler. Konuya ilişkin olarak FOX Business’ta Gazeteci ve Yapımcı olan Eleanor Terrett, şu paylaşımı yaptı:

Rep. Sherman’a neden XRP’nin menkul kıymet olduğunu düşündüğünü sordum. Bana ‘SEC’in dosyasında belirtilen nedenlerle’ dedi. Ayrıca, XRP yatırımcılarının Ripple’ın fiyatı artırma çabalarına güvendiğini açıklamaya devam etti. Daha sonra haklı olduğunun kanıtının kripto borsalarından kaynaklandığını söyledi.

Yatırımcılar altcoin konusunda temkinli olmaya devam ediyor

Bununla birlikte analistler, altcoin fiyatına ilişkin aşağı yönlü bir görünüme sahip. Yatırımcılar ise mahkeme kararı ve Fed’in alacağı pozisyon nedeniyle temkinli olmayı tercih ediyor. Grizzly takma adlı bir kripto analisti, ayıların 0,39 dolara doğru bir hareketi önlemeye çalıştıklarını kaydediyor. Analiste göre XRP, şu anda bir direnç bölgesinin altında ve sonuç olarak önyargı daha düşük. FXStreet’teki analistler ise, piyasa yapısı zayıfladıkça XRP fiyatının kazançlarını geri alacağını söylüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, 6. sırada yer alan XRP, basın zamanında, günlük bazda %1,66 artışla 0,3812 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, haftalık zaman diliminde ise %1,98 değer kazandı. Bununla birlikte XRP, 3,84 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90 uzakta duruyor.

Pin