ABD’den Bu Altcoin’e Yatırım Kararı Çıktı: Fiyat Fırladı!

ABD Hazine Bakanlığı, kripto paraların takibini zorlaştıran bir altcoin projesinin kullanmasını yasakladı. Yaptırım kararı, 625 milyon dolarlık Ronin hack saldırısı ve sayısız kara para aklama olayının ardından geliyor.

ABD Hazine Bakanlığı’dan bu altcoin projesine yaptırım kararı

ABD Hazine Bakanlığı’na göre, Ronin Network’ün Mart ayındaki 625 milyon dolarlık hack’iyle bağlantılı Kuzey Koreli bir hacker grubu olan Lazarus Outfit, Tornado Cash üzerinden transfer işlemlerini gizliyor. Raporlara göre şu ana kadar Ronin’den çalınan on milyonlarca dolar Tornado Cash’ten geçti. Aşağıdaki grafikte aylık zaman dilimlerinde Tornado Cash’te yapılan işlemleri göstermektedir.

Pin

Verilere göre, Tornado Cash’e yatırılan ortalama ETH miktarı, Mayıs ve Haziran 2022’de 220.000’i aştı. CoinGecko verilerine göre, bu miktar o zaman diliminde 220 milyar dolar ile 660 milyar dolar arasındaydı.

Veriler, Ronin hack’inden elde edilen fonların son aylarda Tornado Cash’ten geçen toplam ETH miktarının %18’ini oluşturduğunu gösteriyor.

Yaptırım uygulamaları

ABD Hazine Bakanlığı’nın web sitesinde yer alan açıklamalara göre, artık hiçbir ABD vatandaşı Tornado Cash ile etkileşime giremeyecek.

Tornado Cash (TORN) fiyatı kararın arından %15 sıçradı

İlginç bir şekilde, TORN fiyatı resmi açıklamanın ardından çift haneli değer kazandı. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere bu yükseliş kısa süreli oldu. TORN fiyatı, gün içi en yüksek seviyesi 31.56 dolardan tekrar düşüşe geçti. Şu anda son 24 saate göre %2,9 kırmızıda işlem görüyor.

Pin