ABD’li Yatırım Devi Duyuru Yaptı: Bu Altcoin Uçtu!

Blackrock duyurusunda Energy Web Tokens (EWT) ile ilgili bir referans verdi. Bunun ardından yatırımcıların ilgisini çeken altcoin fiyatı fırladı.   

Duyuru sonrası altcoin fiyatında dramatik fiyat artışı

Blackrock’tan yapılan önemli bir duyuruda EWT tokenine geçen bir referans, kripto para birimine oldukça ilgi çekti. Perşembe günü, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, Bitcoin’in benimsenmesi lehine önemli bir karar açıkladı. Ancak yenilenebilir enerji ile ilgili Bitcoin madenciliği operasyonlarını araştıran projelere yapılan atıf, yatırımcıların dikkatini çekti. Ancak altcoin, CoinMarketCap’e göre piyasa değerine göre 252’lik bir sıralama ile popüler bir token değil.

Bununla birlikte Blackrock’un duyurusu, altcoin fiyatında ani bir artışa neden oldu. Bu da daha fazla artış spekülasyonlarını tetikledi. Günün erken saatlerinde yaklaşık 2,66 dolardan işlem gören EWT tokeni, istikrarlı bir fiyat artış eğiliminde. CoinMarketCap’e göre, token son birkaç saatte %40,04 gibi şaşırtıcı bir artışla 3,79 doları gördü. Sadece altı saat içinde, pek de popüler olmayan token, piyasa değerinde yaklaşık 30 milyon dolar büyüdü.

Pin

Bu arada, Energy Web danışmanı Michal Bacia, Blackrock’un çözümlerini EWT stake ile kullanabileceğini belirtti. EWT araç takımı aracılığıyla yeşil çözümün kanıtı, Hizmet Olarak Yazılım şeklinde sunulacağını açıkladı.

BTC için bunun gibi Proof-of-Green çözümleri, BlackRock gibi kurumsal müşterilere EWT stake ile güvence altına alınmış SaaS (Hizmet olarak Yazılım) olarak sunulacak.

Blackrock ayrıca, bazı kurumsal müşterilerinin kripto para birimlerine olan ‘büyük ilgisi’ sayesinde Bitcoin Private Trust’ı başlatmaya karar verdiğini söyledi. Ayrıca varlık yöneticisi, kripto varlıklarına maliyet etkin bir şekilde nasıl erişileceğine ilişkin çözümleri araştıracağını kaydetti.

Pin

Energy Web Tokenları (EWT) nedir?

Energy Web Tokens (EWT), Energy Web Chain’in yerel hizmet tokenleri. Bunlar, enerji web ağında gaz ücretlerini ödemek için kullanılıyor. Geliştiriciler, Energy Web Chain’i, enerji sektörü için özel olarak tasarladı. Geliştirilen bir teknoloji çözümü, kullanıcıların elektrik sistemlerini online olarak kontrol etmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyor. Energy Web, bir grup önde gelen Bitcoin madencisine sertifika sağlamak için çalışıyor. Şirket, Bitcoin’in karbondan arındırılmasını hızlandırmak için akreditasyonu kullanmanın farklı yollarını araştırıyor.

Bu arada şirket, enerji sektörüne uygun, dünyanın ilk halka açık, kurumsal düzeyde Blockchain özel araçlarını inşa ettiğini iddia ediyor. Blackrock, Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirme programlarına atıfta bulunarak Energy Web’den bahsetti.

BlackRock, RMI ve Energy Web gibi kuruluşların, Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmek için programlar geliştirmesi ve bu girişimler etrafındaki ilerlemeyi takip etmesi konusunda teşvik ediliyor.