Ağustos İçin Tahminler: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin’e Bakın!

Kripto para piyasası, Temmuz ayında Mart 2022’den bu yana ilk kez yükseliş performansı sergiledi. Bitcoin ve altcoin’lerin tekrar şekilde işlem görmesiyle birlikte yatırımcılar Ağustos için fırsatları arıyor. Bu yazıda, analist Ajibola Akamo’un listesinden bu soruyu cevaplayalım…

Ağustos 2022’de izlenmesi gereken en iyi 4 altcoin

Cardan (ADA)

Cardano, piyasanın en büyük PoS ağlarından biridir. Ethereum’da bu mekanizmaya Eylül ayında geçmeyi planlıyor. Cardano şimdiye kadar vaat ettiği gibi olduğunu kanıtladı. Ağ, son 24 saatteki işlem hacmi açısından şu anda Ethereum’a liderlik ediyor. Blockchain, Bitcoin ve Ethereum’dan önemli ölçüde ekonomik olduğundan son 4 aydır trendlerdeydi.

Pin

Bununla birlikte, Temmuz ayı boyunca, Cardano ağının arkasındaki firma olan IOHK, beklenen Vasil yükseltmesinin ertelendiğini açıkladı. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson’a göre Vasil yükseltmesi, “Cardano’ya büyük bir performans artışı” ve akıllı sözleşme yetenekleri sağlayacak şekilde ayarlandı. Daha önce 29 Haziran’da geçmesi planlanıyordu. Ardından Temmuz ayında son hafta için planlandı. Ancak, en son tahmin şimdi Ağustos ayında bir süre için belirlendi.

Ethereum (ETH)

Kripto para piyasasında, Ethereum DeFi, NFT, metaverse ve oyun projelerinin kalbi olarak bilinmektedir. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Paris’teki yıllık konferasta 19 Eylül 2022’de geçici olarak planlanan “öerge” den sonra dört ek aşama olduğunu belirtti. Tamamlandıktan sonra Ethereum saniyede 100.000 işlemi (TPS) işleyebileceğini açıkladı.

Bunu perspektife koymak için, Ethereum’un mevcut kapasitesi sadece 13 TPS’dir. Bu, ağın işlem hızında %769.000’lik bir büyüme anlamına geliyor.

Pin

Ethereum merge’den sonra, Vitalik dört aşama daha olacağını belirtti; The Surge, the Verge, The Purge ve The Splurge. Bu arada Ethereum, Temmuz ayında kara paralara yönelik işlemlerde patlama yaşadı. Aynı zamanda, bazı önemli istatistiklerde Bitcoin’i geride bıraktı. ETH, opsiyon pazarında ilk kez rekor düzeyde sektör lideri Bitcoin’i geride bıraktı. Bu, açık Bitcoin opsiyon işlemlerinde kilitli olan 4.3 milyar dolardan daha yüksek.

Solana (SOL)

Solana, Cardano’ya benzer bir PoS üzerinde çalışan bir Ethereum rakiplerindendir. Messari’den alınan verilere göre, Solana’nın ortalama günlük işlem sayısı, 2. çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %17,6 düştü. Ayrıca, dikkate almak gerekirse, Solana’nın geliri çeyreğe göre %44.4 düştü (yinelenen ağ kesintileri nedeniyle). Blockchain, ilk çeyrek 11,6 milyon dolardan 2022’nin ikinci çeyreğinde 6,4 milyon dolar kazandı.

Pin

Messari araştırmacı James Trautman, verilere bakarak Solana’nın gelişimini sürdürdüğünü söylüyor:

2021’de ve 1. ve 2. çeyrek boyunca görüldüğü gibi, düşük ağ performansı ağ kullanımını azaltır ve ağın devam eden gelir akışını azaltır. Solana, önemli bir süre devam eden düşük performans yaşamaya devam ederse, temel kullanımda ortaya çıkan bir sürüklenme, oynaklığı hızlandırabilir ve ağ değerini sürükleyebilir.

XRP (XRP)

XRP, bankacılık sektörüyle ilişkili sınır ötesi işlemlere uygun kurumsal bir kripto para birimidir. Token’in arkasındaki şirket olan Ripple, hala SEC ile ilgili davayla mücadele ediyor. Aralık 2020’de SEC, Ripple’ı, yöneticilerinin kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde XRP sattığını belirten iddialarla suçladı. Ripple, XRP’nin menkul kıymet olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyerek iddialara itiraz etti.

Pin

Davayla ilgilenmesine rağmen, kurumsal dijital ödeme çözümü sağlayıcısı FOMO Pay, Ripple ile ortaklığını duyurdu. Ripple’ın ODL hizmeti, özel bankacılık ve ödeme sektöründe çok popülerlik kazandı. Kurumsal çözüm, XRP üzerinden uygun maliyeti ve hızlı işlemler sunmaktadır. Teknoloji, sınır ötesi işlemlerin en yüksek olduğu Asya’da büyük bir başarı olduğunu kanıtladı.

Bu arada, Brad Garlighouse ve Ripple’ın kilit yöneticileri, davanın olumlu bir sonucundan eminler. Bununla birlikte, Ripple, kripto tabanlı sınır ötesi havale ve likidite çözümü için büyük bir talep ve kabul görüyor. Kriptokoin.com‘dan takip etiğiniz üzere, Ripple son bir haftadır 0,40 dolar direncini test ediyor.

Bitcoin (BTC)

Son olarak Bitcoin, geçen hafta Fed’in 75 baz kararına hızlı anıt verdi. Bu süreçte BTC, haftayı %5.7 oranında kapattı. On-chain analist William Clemente, bir tweet’te Bitcoin’in dibinin Temmuz ayında belirlendiğini söylüyor:

Puell Multiple, Bitcoin için en güvenilir makro dip sinyallerinden biri olmaya devam ediyor. Bunun nedeni, madenci karlılığını düşünen ilk ilkelere derinden kök salmış olması olabilir.