Akbank, Bu Altcoin’i Seçti: İşte Önemli Duyuru!

Türkiye’nin popüler bankalarından biri olan Akbank, bir altcoin projesinin teknolojisi aracılığıyla düzenlenen hackathon’u duyurdu. Buna göre onarıcı finans temalı “ReFi Hackathon” Akbank Lab ve popüler bir altcoin’in katkılarıyla gerçekleşecek.

Akbank bu altcoin projesiyle hackathon düzenliyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Akbank, yakın zamanda bir Bitcoin borsasını alacağı yönünde iddialarla gündeme gelmişti. Şimdi banka, popüler altcoin projesi Avalanche’ın teknolojisiyle hackathon düzenleyeceğini duyurdu. Hackathon, bir problemin verildiği ve bu problemin çözülmesinin beklendiği bir yarışma türüdür. Bu tür yarışmalar genelde yazılım ve teknoloji alanında yapılır. Akbank Lab da, Avalanche ile finans alanının onarılmasını tema alan bir hackathon düzenleme kararı aldı. Yarışma, Avalanche projesinin Blockchain teknolojisinin desteğiyle gerçekleşecek. Bununla birlikte Akbank, ReFi Hackathon adını verdiği yarışmayla ilgili, daha fazla detay paylaşmadı. Yani yarışmanın ne zaman gerçekleşeceği, katılım şartları ve diğer detaylar için beklememiz gerekecek. Bununla birlikte bankanın paylaşımında Blockchain’i temsil eden bir görselin yer alması dikkat çekti. Akbank’ın Avalanche ile iş birliğini duyurduğu paylaşımı şu şekilde:

Avalanche Blockchain’in işlem sayısı Ethereum’u aştı

Avalanche ağında gerçekleşen işlemlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Son olarak Blockchain üzerindeki işlem sayısı 1.5 milyonu aştı. Böylece popüler ağ, lider altcoin ağı Ethereum’u geride bırakmayı başardı. Bahsi geçen işlem sayısı verileri, Avalanche Explorer tarafından ortaya kondu. Buna göre ağdaki işlem sayısı 9 Ağustos tarihinde 1.51 milyona ulaştı. Bu, AVAX ağı için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi anlamına geliyor. Bununla birlikte, bahsi geçen işlemlerin büyük bölümü, AVAX’ın DFK Subnet’inde işleme alındı. Platformda stake edilen AVAX miktarı da büyük bir artış yaşadı. Kullanıcılar, 9 Ağustos 2022’de 17 milyon AVAX token stake etti. Son gelişmeler Avalanche ağını, Ethereum gibi rakiplerinin önüne geçirdi. Bununla birlikte, Avalanche ağındaki yetki vericilerin (delegator’lerin) sayısı da önemli ölçüde arttı. Temmuz’da altcoin ağında, 18.700 benzersiz delegator vardı. Bu sayı 9 Ağustos tarihinde ATH yaparak 22.000’e ulaştı.

Pin

AVAX ağındaki gelişmeler dikkat çekiyor

Kripto para alanında hack olayları oldukça yaygındır. Son dönemde Solana gibi büyük altcoin projelerinden NFT ve Metaverse projelerine kadar birçok varlık hack saldırısına uğradı. Ancak AVAX ağı, son dönemki hack olaylarında bile güvenliğini korumayı başardı. Proje, bugüne kadar hiçbir hack saldırısına konu olmaması nedeniyle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bununla birlikte Avalanche’da test aşamaları bitmemiş yüzlerce proje yer alıyor. Bu projeler, ana ağa geçmeden önce alt ağlarda test ediliyor. Sonuç olarak, projelerin mainnet üzerinde yayınlanması ile, Blockchain büyük bir kullanıcı artışı görme potansiyeli taşıyor. Böylece, işlem sayıları da yeniden rekor tazeleyebilir.