Akıllı Para Bu Altcoin’i Bekliyor! “Fiyat Tırmanabilir”

Yeni bir rapor, lider altcoin Ethereum’u (ETH) büyük uluslararası yatırımcıların dikkatini çekecek bir varlık olma potansiyeline sahip coin olarak seçti. 3 Ağustos’ta yayınlanan Bloomberg Intelligence raporu, ETH’ye yer verdi. Eylül 2022 için duyurulan, uzun zamandır beklenen Merge güncellemesinin, Ethereum’u “küresel kurumsal düzeyde bir varlığa” dönüşmesini sağlayacak bir katalizör olduğunu belirttiler. Bu sırada ünlü analist Michael van de Poppe, ETH için beklediği seviyeleri paylaştı. İşte detaylar…

Bloomberg raporu, ETH için bunlara işaret etti

Ethereum’un bir proof-of-stake (PoS) ağına geçişini işaret edecek olan Merge yaklaşırken, Bloomberg’in temel gösterge panosu, 21 Mayıs’taki zirvesinden sonra Ethereum ekosisteminde güçlü bir iyileşme gösterdi. Analiz, Ethereum’un “sıfır olmayan adreslerin tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğunu” ortaya çıkardı. Bu miktarın, “Bitcoin ağının neredeyse iki katı” olduğunu açıkladı. Dahası, Ethereum işlemlerinin sayısı yıldan yıla güçlü kaldı. Yüzde 29’luk fiyat düşüşünden bağımsız olarak transfer hacimlerinde sadece yüzde 7 kaybetti.

Pin

Rapora göre Ethereum, aktif kullanıcılar, sıfır olmayan adresler ve işlemler de dahil olmak üzere fiyatla yüksek korelasyona sahip birkaç temel metriklerinde “son ayı piyasasına ve Bitcoin’e göre mutlak olarak” daha iyi performans gösterdi.

Michael van de Poppe, altcoin için yükseliş bekliyor

Kripto piyasası Ağustos ayını yükseliş notuyla açtı. Bu arada analist Michael van de Poppe, Ethereum hakkındaki yükseliş duruşunu ifade ediyor.

Pin

Analistin son teknik analiz oturumu sırasında ETH, olumlu yorumlar aldı. Analiste göre, Ethereum fiyatı 1.700 dolarlık bir hedefe ulaşırsa, kripto para birimi bu seviyeden bir boğa koşusu görebilir. Lider altcoin projesinin istikrarlı bir şekilde 2.000 dolar işaretine doğru ilerlediği görüşünde. Ayrıca kripto para biriminin dibi gördüğünü düşünüyor. Yani, yerel düşük seviyelerinden çok fazla düşüş olmayacağını söylüyor.

Tahmininin ilk nedeni, Eylül ayında yapılması planlanan Ethereum Merge’ü. Analist, Merge’ün FOMO (kaçırma korkusu) nedeniyle boğa koşusunu ateşleyeceği yönünde. İkinci neden ise FED’in faiz artırımı. Öte yandan, Ethereum fiyatı 1.500 dolarlık fiyat alanını yeniden kazandı. Son 24 saatte yüzde 1.2’lik artışla şu anda 1.651 dolardan işlem görüyor. Kripto para biriminin piyasa değeri de 198 milyar dolar ile pozitif bir seviyede.  Bununla birlikte, piyasa değerine göre ikinci büyük kripto para birimi, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 dolardan yüzde 67 düştü. ETH’nin günlük fiyat grafiğini aşağıdan görebilirsiniz:

Pin

Yatırımcılar, PoW-PoS geçişini bekliyor

Artan sayıda insan, çoğunlukla Ethereum’un yükselen fiyatından sorumlu olduğu düşünülen Merge hakkında düşüncelerini paylaşıyor. Birçoğu yeni PoS konsensüs yöntemine geçişten sonra ETH ve madencilerine ne olacağı konusunda endişeli. İşlemleri doğrulamak için devasa cihazlar satın almak yerine optimize edilmiş sistemde doğrulayıcı olmak için herkes 32 Ethereum’u stake edebilir. Doğrulayıcılar hizmetleri için ödül alır. Ancak dürüst olmayan davranışlarda bulunurlarsa mali kayıp riskiyle karşı karşıya kalırlar.