Altcoin Uçuyor: Bu 2 Kripto Para Büyüklerden Yatırım Aldı!

ABD enflasyon verileri ardından yükselişe geçen kripto para piyasasına 2 önemli yatırım haberi eşlik ediyor. Injective (INJ) ve Unstoppable Finance, bugün Twitter’dan finansman turlarını başarıyla tamamladıklarını duyurdu.

Yatırım devlerinden bu 2 kripto para birimine milyonlar aktı

DEX protokolü Injective, Brevan Howard Unit ve Jump Crypto’dan 40 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Proje, bu fonları INJ Token’ın faydasını artırmak için kullanmayı planlıyor. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkezi olmayan akıllı sözleşmeler platformu Injective’in Jump Crypto liderliğindeki bir finansman turunda 40 milyon dolar topladığını söyledi. Yatırım firması Brevan Howard’ın kripto ve dijital varlık birimi olan BH Digital de yatırımcılar arasındaydı.

Altcoin duyurunun ardından %20’den fazla sıçradı

Injective (INJ), piyasa değerine göre 189.sıradadır. Temel olarak, sınırsız merkezi olmayan finans piyasalarına erişim sağlayan araçlar geliştiriyor. Brevan Howard Unit ve Jump Crypto’ın katıldığı yatırım turunda 40 milyon dolar toplayan Injective, haber sosyal medyaya yankılarınken %20’in üzerinde değer kazandı. Böylece 9 Haziran’dan bu yana altında işlem gördüğü 2 doları tekrar test etti. INJ şu anda 1,85 dolar civarında işlem görüyor. Buna rağmen ATH seviyesi 25.01 dolardan %92.49 indirimli.

Pin

Unstoppable Finance, DeFi cüzdanı için 12.8 milyon dolar topladı

Lightspeed Venture Partners tarafından yönetilen finansman tur, Rockaway Blockchain Fund ve Fabric Ventures’ın katılımını gördü. Almanya merkezli fintech firması Unstoppable Finance, DeFi cüzdanı “Ultimate”i geliştirmek için 12,8 milyon dolar topladı. Lightspeed Venture Partners tarafından yönetilen tur, Rockaway Blockchain Fund ve Fabric Ventures’ın katılımını gördü. A Serisi, geçen yıl Ekim ayında 4,5 milyon euroluk başlangıç finansman turunu takip ediyor.

Ultimate, kitlelere kolay yatırım ve işlemler sunmak amacıyla DeFi protokollerine erişim sunan, kendi kendini saklayan bir cüzdan mobil uygulamasıdır. Unstoppable Finance, mevcut seçenekleri yoğunlaştırarak DeFi’yi ana akım izleyiciler için daha erişilir hale getirmeyi amaçlıyor.