Analist Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Önemli Tahminler Yaptı!

10 Ağustos’taki nötr TÜFE verilerinden sonra, Bitcoin ve altcoin’ler sert dirençleri kırmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerin kritik seviyelerini belirlemek üzere, analistlerin teknik analizlerine bakabiliriz.

Ethereum fiyatı 2.000 dolara sadece 1 adım uzaktı

10 Ağustos tarihli ABD TÜFE raporu, ülkedeki yıllık enflasyonun Temmuz ayında %8.5 arttığını gösterdi. Bu rakam ekonomistlerin %8.7 olan beklentilerinin altında kaldı. Kripto para piyasaları da dahil olmak üzere riskli varlıklar, TÜFE baskısına olumlu yanıt verdi. Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında, altcoin’ler daha güçlü bir ralli yaşıyor. Bu, Bitcoin’in dominansın yıllık en düşük seviyelerine çekerken, Ethereum (ETH) yıllık en yüksek seviyesine yaklaştı.

Pin

CoinShares verilerine göre, Ethereum ile ilgili ürünler son yedi haftada 159 milyon dolar giriş gördü. Bu, Ethereum’un 19 Eylül’de yapılması planlanan merge beklentisiyle kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiğini gösteriyor. Bitcoin ve altcoinler daha yüksek seviyeleri sürdürebilir mi? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizleriyle devam edelim.

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin için sıradaki teknik seviyeler

Bitcoin (BTC), 8 Ağustos’ta 24,245 dolardan düşüşe geçti ve 9 Ağustos’ta 22.966 dolarda dip buldu. Daha sonra boğalar 10 Ağustos’ta agresif bir şekilde düşüşü satın aldı. Şimdi fiyatı 24.668 dolar direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyorlar.

Pin

Başarılı olurlarsa, Bitcoin fiyatı yukarı yönde ivme kazanacak. Boğaların ilk hedefi 28.000 dolar. Ayılarda bu seviyede güçlü bir duvar örecek. BTC bu engeli aşmayı başarırsa, analiste göre boğaların sıradaki hedefi 32.000 dolar. Teknik kısımda, yavaşça yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Tersine, fiyat 24.668 dolardan düşerse, ayılar çifti tekrar 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, BTC fiyatı 21.708 dolara yönelecek. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine çeviriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum 8 Ağustos’ta 1.818 dolardan düştü, ancak ayılar fiyatı 1.637 dolar dolar tutmayı başardı. Bu, daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Pin

ETH, 10 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan 1.818 dolara ulaştı. Alıcılar fiyatı bu seviyenin üzerinde sürdürürse, analiste göre boğaların sıradaki hedefleri 2.000 ve ardından 2.200 dolar olacak. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacak. Bu olursa, ETH fiyatı 1.388 dolara yönelecek. Analist, bu senaryonun yukarı yönlü hareketleri geciktireceğini belirtiyor.

BNB Coin (BNB)

BNB, 8 Ağustos’ta 338 dolar direnç bölgesinden 350 dolara geri döndü. Ancak ayılar 10 Ağustos’ta daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların düşüşleri agresif bir şekilde satın aldığını gösteriyor.

Pin

Boğalar yine tepe bölgesini temizlemeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, BNB fiyatı ivme kazanacak ve boğaların ilk hedefi 414 dolar olacak. Yükselen hareketli ortalamalar alıcılar için avantaj gösterse de, RSI’daki aşırı alım bölgesi, kısa vadede küçük bir geri çekilme veya konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor.

Fiyat genel bölgeden düşerse, ilk destek 308 dolarda. Ayılar, 296 dolara meydan okumak için fiyatı bu seviyenin altına düşürmek zorunda kalacaklar. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bu seviyenin ihlali 275 doların önünü açıyor.

XRP (XRP)

Boğalar, XRP’yi 8 Ağustos’ta 0.39 dolar direncinin üzerine çıkaramadı. Bu, fiyatı 9 Ağustos’ta 0.37 doların altına çeken ayıların keskin satışlarını çekti.

Pin

Küçük bir pozitif, boğaların düşüşü satın alması ve fiyatı 10 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın üzerine çekmesi. Alıcılar tekrar fiyatı 0,39 ila 0,41 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, analiste göre XRP fiyatı 0,48 ve daha sonra 0,54 dolara yönelecek. Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 0.35 altına gerilerse, birkaç gün daha 0.30 ile 0.39 dolar aralığında işlem göreceğini önerecektir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), 8 Ağustos’ta direnç seviyesi 0,55 dolardan düştü. 9 Ağustos’ta 0,51 dolara ulaştı. Bu da ayıların genel direnci agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

Pin

ADA fiyatı daha sonra 10 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde toparlandı. Bu, boğaların düşüşleri canlı bir şekilde satın aldığını gösteriyor. Alıcılar genel engeli aşarsa, ADA fiyatı yukarı yönde yürüyüşe 0,63 dolar ve ardından 0,70 dolardan başlayacak. Bu varsayımın aksine, fiyat tekrar 0,55 dolardan düşerse, 20 günlük EMA’nın altına kırılma olasılığı artar. Bu olursa, birkaç gün daha 0,45 ila 0,55 dolar arasında işlem görecek

Solana (SOL)

Boğalar, 8 Ağustos’ta Solana’yı 48 dolardan genel dirence çekmeye çalıştı. Ancak ayıların başka planları vardı. Kurtarma girişimini 44 dolarda durdurdular ve fiyatı 9 Ağustos’ta 40 doların altına çektiler.

Pin

Teknik kısımda, her iki hareketli ortalama da düzleşiyor. RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 44 doların üzerine çıkarsa, SOL 48 dolardaki sert dirence meydan okuyacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükselen üçgen formasyonunu tamamlayacak. Olası bir ralli için kapıları 60 dolara ve ardından 71 dolarlık formasyon hedefine açacak. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve destek çizgisinin altına düşerse, avantaj ayılar lehine olacak. Analiste göre fiyat daha sonra 32 dolara yönelecek.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’in (DOGE) 9 Ağustos mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde genel direnci 0,08 dolardan savunduklarını gösteriyor. Satıcılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerek avantajlarını artırmaya çalışıyorlar.

Pin

Başarılı olurlarsa, DOGE fiyatı yükselen üçgen formasyonunun trend çizgisine düşecek. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacak. Analiste göre fiyatı daha sonra 0.06 dolara yönelecek. Tersine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterir. Boğalar daha sonra çifti genel direncin üzerine itmek için bir deneme daha yapacak. Aynı zamanda yeni bir yukarı hareket başlatacak. Başarılı olurlarsa, analiste göre boğaların ilk hedefi 0.10 dolarda.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) 8 Ağustos’ta genel direnci 9 dolardan kırdı ve kapattı. Ancak boğalar bu güç üzerine inşa edemedi. Ayılar agresif bir şekilde sattı ve fiyatı 9 Ağustos’ta 9 doların altına çekti.

Pin

Bununla birlikte, olumlu bir işaret, DOT fiyatının 8.30 dolara keskin bir şekilde toparlanmasıdır. Bu, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve yatırımcıların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 10.80 dolara ve daha sonra 12 dolara itmeye çalışacaklar. Bu görüşü geçersiz kılmak için ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmesi gerekecek. Böyle bir hareket, daha yüksek seviyelerin ayılar tarafından güçlü satışları çekmeye devam ettiğini gösterecek. Bu, birkaç gün boyunca mevcut aralıkta işlem göreceğim anlamına geliyor.

Polygon (MATIC)

Boğalar, MATIC fiyatını uzun bir süre 0.87 doların üzerinde tutmayı başardı. Ancak genel dirence 1.02 dolarda meydan okuyamadılar. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini göstermektedir.

Pin

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgede RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,95 doların üzerine çıkarsa, MATIC 1,02 dolarda genel dirence doğru yükselecek. Bu, ayılar için savunulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma, 1.26 dolara ve ardından 1.50 dolara bir ralli ile sonuçlanacak. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, MATIC fiyatının bir süre daha 0,75 ile 1,02 dolar arasında işlem göreceği anlamına geliyor..

Avalanche (AVAX)

Avalanche’ın (AVAX) 8 Ağustos mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiklerini gösteriyor. Fiyat 9 Ağustos’ta çıkış seviyesine geri döndü. Ancak boğalar 10 Ağustos’ta seviyeyi başarıyla savundu.

Pin

Alıcılar toparlanmayı sürdürürse, AVAX fiyatı 31 dolardaki genel direncin üzerine yönelecek. Bu olursa, yukarı hareketini 33 dolara ve daha sonra 39.05 dolarlık formasyon hedefine devam edecek. Aşağı yönde izlenmesi gereken kilit seviye 24,88 dolarda. Ayılar fiyatı bu desteğin altına düşürürse, 26.38 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. Analiste göre fiyat daha sonra destek hattına yönelecek.