Analist: Bu Meme Coin Fiyatını İkiye Katlayabilir!

Dogecoin, son 100 günün en yüksek işlem hacmi seviyesi olan 0.066 dolar civarında işlem görüyor. Devasa kazançların başlaması için 0,057 doların altında kalan likiditeyi süpürmesi gerekiyor. FXStreet analistlerinden Akash Girimath, meme coin fiyatını ikiye katlayacak bu senaryoyu detaylandırıyor.

Meme coin kapsamlı bir plan hazırlıyor

Birçok altcoin gibi, Dogecoin’de 25 Nisan ve 18 Haziran arasındaki LUNA-UST çöküşü nedeniyle %71 düştü. Kazadan sonra, kripto para piyasası Haziran ayında dip seviyelerini buldu. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere çoğu altcoin o zamandan beri toparlanma yolunda. Bu esnada, toplam piyasa değeri 1 trilyon dolarlık eşiği bir kez daha geri aldı.

Pin

Bununla birlikte, Dogecoin’in hacim verileri, en yüksek hacmin 0,066 dolar seviyesinde olduğunu gösteriyor. Bu direnç, fiyata göre bir destek ve direnç seviyesi görevi görmektedir. Şu anda, DOGE bu seviyeden sıçramaya çalışıyor. Ancak Bitcoin’in 22.749 doların altına düşmesi nedeniyle piyasa durumu kötüleşiyor. Teknik kısımda gelecek seviyelere ayrıntılı olarak göz atalın.

Dogecoin teknik analiz

Point of Control (POC), en yüksek işlem hacmine sahip dönem için fiyat seviyesidir. Teknik açıdan bakıldığında, POC’nin bozulması Dogecoin fiyatının ve uzun vadeli yatırımcıların çıkarınadır. Çünkü DOGE’nin 0.057 dolardaki eşit dipleri altında kalan satış tarafı likiditesini geri almasına izin veriyor. Analiste göre bu bir toparlanmaya da kapı açıyor.

Bu senaryoya iyimser bir ışık tutan 0.057-0.048 dolar talep bölgesidir. Kombinasyon halinde, 0.057 dolara geri çekilme, Dogecoin fiyatının bir sonraki ayağını başlatması için mükemmel bir fırlatma rampası görevi görecek. Bu potansiyel ralliyi engelleyebilecek seviye, 0.110 dolar seviyesindeki %71’lik çöküşün orta noktasıdır. DOGE’nin yukarıda bahsedilen engeli yeniden test ettiğini varsayarsak, %90’lık bir artış sağlayacak.

Pin

DOGE için %90’lık bir artış fikri çekici görünse de, olumsuz tarafında göz önünde olması gerekiyor. Dogecoin fiyatı aşırı satış nedeniyle talep bölgesine tepki gösteremezse, analiste göre sahnede ayılar olacak.

0.048 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, bu yapıyı geçersiz kılıyor. Aynı zamanda daha düşük bir dip yaratacak ve anlatıyı ayılar lehine değiştirecektir. Bu gelişme aynı zamanda yükseliş tezine son veriyor. Analiste göre daha sonra Dogecoin’in 0,045 veya 0,040 dolara geri çekilmesine neden olabilir.

En son Dogecoin haberleri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Dogecoin ekibi Libdogecoin olarak adlandırılan C kütüphanesinin yeni sürümünü duyurdu. Ayrıntıları bu makalede ele aldık.