Analist: Fırlayacak Sıradaki Altcoin Bu! Şans Onda

Yaklaşan önemli bir yükseltme nedeniyle, analistler Ethereum’da çıtayı yükseltiyor. Lider altcoin, Eylül ayında madencilikten PoS Blockchain’e geçecek. Tanınan bir Twitter analisti ETH fiyatının bu tarihte 2x yapacağını tahmin ediyor.

Ethereum, merge ile ATH seviyelerine geri dönebilir

Kaleo lakaplı Twitter analisti, Ethereum’un merge gerçekleştikten sonra ATH fiyatına ulaşma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Analiste göre ETH 2.0 ile birlikte Ethereum’un fiyatı 4.800 dolarlık zirvelere sürpriz bir geri dönüş yapacak. Kaleo, Ethereum PoS’a geçtiğinde, ETH’nin piyasa değerinin Bitcoin’i geçeceği tarihin yaklaşacağını söylüyor. Kaleo’nın ifadeleriyle:

Herhangi bir şey olursa, ETH’nin önceki zirvelerine geri dönme potansiyeli var. BTC yaklaşık 32.000 dolara yükselirse ve ETH/BTC birleşmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.15 BTC’yi (3.564 dolar) test etmeyi başarırsa, 4800 dolarlık bir ETH fiyatına bakıyorsunuz demektir.

Pin

Ethereum geçen yılın Kasım ayında 4,891.70 dolarla zirveye ulaştı. 3.564 dolardan sonra 4.800 dolara eğleştiğini söyleyen analist, bu seviyenin ardından olacakları tahmin ediyor:

Bundan sonra görülecek çok şey olmayacak, ancak ETH fiyatların marjinal olarak bile üstüne çıkarsa, grafiklerde görünen tek şey değişen anlatıyı çevreleyen heyecan olacaktır. Geldiğimizde kesinlikle kâr etmeyi düşünmelisiniz çünkü muhtemelen en coşkulu halimizde olacağız.

Altcoin analisti, Ethereum’u Bitcoin karşısında izliyor

Kaleo, Ethereum’un yeni zirvelere ulaşabileceğini kabul ediyor. Ancak ETH/BTC çiftinin Ocak 2018’den bu yana görülmeyen bir seviye olan yaklaşık 0.112 BTC’ye (2.661 dolar) yükselmesinin daha muhtemel olduğunu söylüyor:

Bence en olası senaryo, şu anda bulunduğumuz yerden %56’lık bir kazanç olan 0,72’lik tüm zamanların en yüksek piyasa değeri oranındaki direnç. Yukarıdan 32.000 dolarlık BTC örneği göz önüne alındığında, bu bir ETH’ye eşittir. ETH/BTC oranı 0.112’ye yakın ve buna karşılık gelen ETH fiyatı yaklaşık 3600 dolar. Bu oranı geçişli olarak BTC hedefinize uygulayabileceğiniz açıktır. Bir örnek olarak, düşündüğüm 28.000 ila 33.000 dolar aralığı, 3.100 ila 3.700 dolarlık bir ETH aralığına eşittir.

Pin

Ethereum on-chain veriler

Diğer yandan, Ethereum adres aktivitesinde güçlü bir artışla kripto piyasası rallisine liderlik ediyor. Santiment’in yakın tarihli bir tweet’te bildirdiği üzere:

Ethereum büyük bir Perşembe günü geçirdi ve 10 Haziran’dan bu yana ilk kez 1.770 doların üzerine çıktı. Bu artış, ETH’nin ATH adres etkinliğinin ardından tarihte ilk kez 1 milyonu aşarak büyük bir hamleye işaret etmesinden sadece iki gün sonra gerçekleşti.

Pin

Ayrıca, Ethereum pazarlarındaki NFT’ler, Temmuz kapanırken istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ETH kurucusu Vitalik Buterin Ethereum hakkında yeni planlarını duyurdu.