Analist: Solana ve Bu 3 Altcoin Büyük Düzeltmeler Görecek!

Yakından izlenen bir kripto para birimi stratejisti; Solana (SOL) ve ApeCoin (APE) için tahminini güncelledi. Ayrıca iki altcoin için düşüş öngörüyor. İşte detaylar…

Altcoin Sherpa, ETC ve OP için kâr seviyelerini açıkladı

Anonim kripto analisti Altcoin Sherpa, 180.700 Twitter takipçisine akıllı sözleşme protokolü Ethereum Classic’in (ETC) son birkaç haftadaki dik rallisinden sonra önemli bir geri çekilmeye hazır göründüğünü söyledi. ETC’de bir “hedge” olarak 39 dolarda açığa satma emri verdiğini açıkladı. Aşağı yönlü olarak 33 ve 30 dolarlık düşüş öngörüyor. Bu seviyelerden kâr alımı yaptığını açıklıyor. Yazım sırasında ETC, Altcoin Sherpa’nın 30 dolarlık aşağı yönlü hedefinin yüzde 16 üzerinde işlem görüyor. Altcoin 35.80 dolardan seviyelerinde yer alıyor

Pin

Analistin listesindeki sıradaki altcoin, Ethereum (ETH) için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP). Kripto stratejisti, OP’nin üç haftadan kısa bir sürede yüzde 286 yükseldikten sonra derin bir düzeltmeye tanık olacağına inanıyor. Yazım sırasında 1.55 dolardan işlem gören OP’nin 1.12 dolara kadar gerileme ihtimali olduğuna işaret ediyor.

Solana için de düzeltici hamleler yakın

Ethereum rakibi Solana’ya bakan Altcoin Sherpa, SOL’un önümüzdeki günlerde daha düzeltici hamleler yaşamasının muhtemel olduğunu söylüyor. Analist, SOL’un önemli seviyelerin altında kalmasına dikkat çekiyor. Yazım sırasında 35 dolar seviyelerinde olan SOL için 39 doların öneminden bahsetti. Analist, SOL için aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Devam etmek için, yaklaşık 39 dolar civarında daha yükseklerdeki bir düşük görmek istersiniz. Bu seviye kırılırsa, işlerin hızla çirkinleşebileceğini düşünüyorum. Hâlâ temkinli bir şekilde yükseliş eğilimindeyim. Orta vadede işlerin yükselişe geçtiğini düşünüyorsanız, bu seviyenin etrafında uzun pozisyon açabiliriz.

Pin

Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Solana (SOL) ağı bir istismar ile karşılaştı. Solana ağındaki çeşitli cüzdanların ele geçirilmesiyle 8.000’in üzerinde kullanıcı, fonlarını kaybetti. Bu durum, esasında Solana ile ilgili olmasa da SOL’un fiyatı olumsuz etkilendi.

BAYC projesi APE için sırada neler var?

Traderın radarındaki son coin, Bored Ape Yacht Club (BAYC) projesi ApeCoin. Altcoin Sherpa’ya göre, APE, herhangi bir önemli geri çekilmeden önce 10 dolara bir ralli için hazırlanıyor. Analist, “hala kızgınım, 5 dolar seviyelerinde yeniden alımımı asla tam olarak gerçekleştiremedim. Bu, bana eziyet etmeye devam ediyor. Ancak orta/yüksek seviyeler olan 5 dolarlık girişlerimde yine de rahatım,” ifadelerini kullanıyor. APE, yazım sırasında 7 dolara yakın seviyelerden el değiştiriyor.

Pin