Analistler, Ralli Beklentisi Olan NFT Coinleri Açıkladı!

NFT piyasası özellikle 2021 yılında popüler hale geldi. Öyle ki sadece geçen yıl yüzlerce koleksiyon piyasaya çıktı ve bunlardan bazıları büyük kazançlar elde etti. Bununla birlikte 2022, NFT coinleri ve koleksiyonları için pek de iyi gelmedi. Bunun arkasındaki en büyük neden kripto para fiyatlarındaki çöküştü. 2022’ye 48.000 dolar civarında bir fiyatla giriş yapan Bitcoin, şu anda 23.162 dolardan işlem görüyor. NFT’lerin ticaretinde kripto paralar kullanılması ve küresel ekonomik dalgalanmalar nedeniyle NFT’ler değer kaybetti. Ancak topluluğun büyük bölümü, fiyatların ileride yükselişe geçmesi ihtimaline kesin gözüyle bakıyor.

Yükseliş beklenen NFT coinleri

Topluluğun pozitif bakış açısının yanı sıra, bazı analistler de NFT coinleri için yükselişte. Ancak her NFT’nin yükselmesini beklemiyorlar. Kriptokoin.com olarak bu makalemizde, analistlerin yükseliş beklediği 4 NFT coin projesini derledik.

Pin

LooksRare (LOOKS)

LookRare, merkeziyetsiz ve topluluk odaklı bir NFT pazarıdır. Platforma katılım için yatırımcıları, token stake edenleri, yaratıcıları ve koleksiyoncuları aktif olarak ödüllendirir. 2022’de ortaya çıkmasına rağmen, kullanıcı tabanını genişletmeyi başarmıştır. Böylece, en büyük NFT coinleri pazarı olan OpenSea’nın rakibi olarak yerini almıştır. Bu platformun LOOKS isimli bir yerel kripto para birimi bulunur. Analistler, NFT pazar yerinin başarısının NFT coin LOOKS’a da gelecekte yansımasını bekliyor. Eğer bu yaşanırsa, LOOKS büyük kazançlar elde edecektir. Yazının yazıldığı sırada LOOKS, 173,8 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Buna ek olarak, 1 milyar adet olarak sınırlandırılan maksimum arzın %47’si dolaşımda yer alıyordu.

Pin

Ethernity (ERN)

Ethernity Chain olarak da bilinen Ethernity, NFT üretimine odaklanan bir Blockchain ağıdır. NFT üretimine ek olarak, bunların kamu yararına uygun bir şekilde satılmasını da destekler. Buna göre Ethernity, bünyesindeki sanatçıların çalışmalarını açık artırmaya çıkarmaktadır. Sanatçılar, açık artırmada sattıkları NFT’lerden elde ettikleri gelirin bir bölümünü, hayır kurumlarına bağışlayabilmektedir. Bunlara ek olarak Ethernity Chain’in ERN isimli bir yerel kripto para birimi de bulunur. 37,4 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan ERN, yazım sırasında 2,40 dolardan işlem görüyordu. Tokenin, 30 milyon adet olarak sınırlandırılan maksimum arzının %52’si dolaşımdaydı. Analistler, ERN’nin gelecekte iyi kazançlar elde etme potansiyeli taşıyan NFT coinleri arasında olduğunu düşünüyor.

Pin

Rarible (RARI)

Rarible, tüm kullanıcıların NFT üretip satışa çıkarabileceği bir platformdur, yani bir NFT pazarıdır. Analistler, LooksRare’ye benzer şekilde, Rarible’ın da OpenSea’ya rakip olacağı tahmin ediyor. Bununla birlikte Rarible pazarının RARI isimli bir yerel kripto para birimi bulunuyor. Analistler, Rarible’ın kullanıcı tabanı genişledikçe ve NFT piyasası toparlandıkça RARI’nin fiyatının artmasını bekliyor. Bu nedenle RARI’yi geleceğin en iyi NFT coinleri arasında görüyorlar. 31,5 milyon dolarlık piyasa değeriyle RARI, 3,34 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte maksimum arzı belirtilmeyen projeden, 9,43 milyon token dolaşımda yer alıyor.

Pin

Boson Protocol (BOSON)

Boson Protocol, tokenize vadeli işlem ürünleri sağlıyor. Yani gerçek dünya varlıklarını tokenize ederek Blockchain ve dijital dünyaya aktarıyor. Kullanıcılar, bu tokenize varlıklar üzerinden gerçek dünyayla bağlantılı değer alışverişi yapma gibi avantajlar elde ediyor. Yani gerçek dünya varlıklarını dijital bir varlık olarak alıp satıyorlar. Bu vadeli işlem ürünlerinin tümü, Blockchain alanında bir NFT olarak yer alıyor. Buna göre Boson Protocol, fiziksel varlıkları NFT olarak dijitale aktarıyor. Bu yenilikçi bakış açısı nedeniyle analistler, BOSON’un gelecekteki en iyi NFT coinleri arasında olacağını tahmin ediyor. Yazım sırasında kripto para, 30,55 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0,33 dolar değerinde birim fiyatına sahipti.

Pin