Apple, Rivian ve Toast yükselirken Illumina ve Olo düşüş gösterdi

Yazar – Peter Nurse

Investing.com – 12 Ağustos Cuma günü piyasa öncesinde ilgi çekebilecek hisse senetleri:

  • Apple (NASDAQ:AAPL) hisseleri %0,5 yükseldi. Bloomberg News’in haberine göre iPhone üreticisi, en önemli telefonunun geçen yılla aynı sayıda üretilmesini beklediğini söyleyerek ekonomik yavaşlamanın talep üzerinde ağır bir yük oluşturacağı iddialarına karşı çıktı.
  • Rivian (NASDAQ:RIVN) hisseleri %0,1 artış gösterdi. Elektrikli araç üreticisi, ikinci çeyrek için beklenenden daha iyi bir rapor sundu ancak devam eden tedarik zinciri sorunlarının üretimi engellemeye devam etmesi nedeniyle tüm yıl için daha büyük kayıplar öngördü.
  • Illumina (NASDAQ:ILMN) hisseleri, ikinci çeyrekte zarar etmesi, gelir beklentilerinin altında kalması ve tüm yıl görünümünü aşağı yönlü revize etmesi ile %15 düştü.
  • Toast (NYSE:TOST), çeyrek dönemde zarar paylaşmasına rağmen tüm yıl kazanç görünümünü yükselttikten sonra hisseleri %13 yükseldi.
  • Olo (NYSE:OLO), cari çeyrek için beklenenden daha zayıf bir sonuç ile tüm yıl gelir görünümü açıklamasının ardından %33 değer kaybetti.
  • Poshmark (NASDAQ:POSH), son çeyrekte beklenenden daha büyük bir zarar açıkladıktan sonra hisseleri %4,1 düştü. Mevcut çeyrek için ise gelir görünümü konusunda hayal kırıklığı yarattı.

Teladoc (NYSE:TDOC) hisseleri %2,9 artış yaşadı. DA Davidson, sanal sağlık hizmetleri şirketini “satın al” notuyla kapsamına almaya başlayarak şirketin yaklaşık %90’lık bir düşüşün ardından şimdi değer sunduğunu söyledi.