Arjantin Hükümeti, Bu Altcoin İçin Planlarını Açıkladı!

Güney Amerika’nın ikinci en büyük ülkesi olan Arjantin, köklü bir altcoin için planlarını açıkladı.

Arjantin hükümeti bu altcoin projesini destekliyor

Arjantin hükümeti, kripto para ekosistemi için uyarlanabilir mevzuat araştırmayı ve oluşturmayı planlıyor. Güney Amerika ulusunun Perşembe günü ETHLatam konferansı sırasında, şehrin yenilik ve dijital dönüşüm sekreteri Diego Fernández, ülkenin başkenti Buenos Aires’in 2023’te Ethereum node’ları kurmayı planladıklarını duyurdu. Fernández’e göre, girişimin keşif ve düzenleyici amaçları olacak. Ayrıca 3 milyonluk şehre kripto para birimleri için “uyarlanabilir düzenlemeler geliştirmede” yardımcı olacak.

Pin

Fernández’in söyledikleri gerçek olursa, bir hükümetin Ethereum noda’ları veya Ethereum istemci yazılımı çalıştıran dünyadaki ilk şehirlerden biri Buenos Aires olacak. Buenos Aires, resmî olarak Buenos Aires Özerk Şehri, Arjantin’in başkenti ve en büyük şehridir. 15.370.000 nüfusu ile 2018 yılında yaşam kalitesi bakımından Latin Amerika’da 1. ve dünyada 91. sırada yer aldı.

Ethereum node’ları 2023’te kurulacak

Buenos Aires yasama organı 2021’de düzenleyici bir sanal alan oluşturdu. Fernandez’e göre node’lar bu çerçeve altında bu şekilde dağıtılacak. Buenos Aires şehri, sanal alan aracılığıyla node dağıtımı için özel taraflardan yardım alacak. Şehirde kurulacak node sayısını belirtmese de, bunların Buenos Aires şehrine ait “dünya standartlarında” veri merkezlerinde barındırılması bekleniyor.

Pin

Buenos Aires daha önce kripto para birimiyle uğraştı. Fernández’e göre şehir, vatandaşlarına kişisel verileri üzerinde güç sağlamak amacıyla Mart ayında Blockchain tabanlı bir dijital kimlik platformu olan TangoID’yi geliştirmeye başladı. Platform, Ocak 2023’te faaliyete geçecek.

Fernández, TangoID’nin ilk olarak Perşembe günkü sunumu sırasında Starknet’e bağlanacağını belirtti.

Buenos Aires belediye başkanı Horacio Rodrguez Larreta, Nisan ayında şehrin vergi ödemek için kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıklamıştı. O sırada Larreta, hükümetin doğrudan vatandaşlardan kripto para birimi yerine kripto para birimi işletmeleri tarafından gerçekleştirilen dönüşümler yoluyla Arjantin pesosunu alacağını açıkladı.