Balinaların Sabah Kahvaltısı, GALA ve Bu 13 Altcoin Oldu!

Ethereum balinaları Pazar günün ilk saatlerinde yüklü miktarda ETH, USDC ve GALA satın almayı tercih etti. Son günlerin öne çıkan balina işlemleri Shiba Inu (SHIB) üzerine olduğu için görünüşe rotalarını değiştiriyorlar.

Ethereum SHIB’den sonra yüklü miktarda GALA,LDO ve MANA satın alıyor

Ethereum (ETH) balina cüzdanları son 24 saat içinde biraz değişiklik yaptı. Dev balinalardan biri, Shiba Inu (SHIB) cüzdanının büyük bir bölümünü satmayı tercih etti. Ancak balinalar bu arada portföylerine bazı yeni token ekleyerek cüzdanlarını genişletiyor. WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, özellikle Lido Staked ETH (stETH), Shiba Inu’yu en büyük 100 Ethereum balinası arasında dolar değerinde tutulan en büyük token haline getirdi. Diğer yandan, Ethereum ve USDC, 14 Ağustos’ta en çok satın alınanlar listesinde ilk iki sırada. Bu veriler en büyük 100 ETH balinasına ait. Üçüncü sırada, popüler metaverse oyunu GALA yer alıyor. GALA, ani bir talep değişikliğiyle listenin ilk sıralarında fırladı.

Pin

En büyük Ethereum balinaları şu anda 321.3 milyon dolardan fazla stETH tutuyor. Bu, toplam cüzdanlarının yaklaşık %10’u anlamına geliyor. Bu arada, ilk 100 ETH balinası arasında yer alan Shiba Inu, yeni CCG oyununun lansmanının duyurulmasıyla birlikte büyük bir düşüşle 148.4 milyon dolara geriledi. SHIb şimdi bir süreliğine listeden uzaklaşırken balinalar USDT, MATH, DAI ve BOBA satın alıyor. Listenin genel görünümünü aşağıdaki gibi.

 1. Ethereum (ETH)
 2. USD Coin (USDC)
 3. Gala Games (GALA)
 4. Tether (USDT)
 5. MATH Token (MATH)
 6. DAI (DAI)
 7. Boba Token (BOBA)

Balinalar en çok bu 8 altcoin’de işlem yapıyor

İkinci kısımda, balinaların en fazla işlem yaptığı altcoin projelerini inceleyelim. Ethereum, son 24 saatta 200 bin dolarlık işlemle ilk sırada yer alıyor. Bu listenin ilk sıraları genellikle ETH, USDT ve USDC’den oluşmaktadır.

Pin

Listenin genel görünümünü baktığımızda, MANA küçük bir hacimle son sırada yer alıyor. Bir diğer metaverse coin olan GALA, bu listede MANA’nın önünde. Genel görünüm için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 1. Ethereum (ETH)
 2. Tether (USDT)
 3. USD Coin (USDC)
 4. Wrapped Bitcoin (WBTC)
 5. Gala Games (GALA)
 6. DAI (DAI)
 7. Voucher Ethereum (vETH)
 8. Decentraland (MANA)

Ethereum merge yaklaşırken balinalar yüklü miktarda ETH satın alıyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, makro faktörler nedeniyle geçen ay yaklaşık %80 oranında sağlam bir geri çekilme kaydetti. Son 24 saat içinde ETH, 229 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.900 dolar civarında işlem görüyor.

Merge yükseltmesiyle ilgili olumlu gelişmeler, Perşembe günü beklenenden daha düşük enflasyon verileriyle birleştiğinde çok ihtiyaç duyulan fiyat artışını sağladı. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, son fiyat artışı sırasında ETH balina birikiminin önemli ölçüde arttığını bildirdi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yakın bir tarihte Santiment analistleri şunları kaydetti:

Ethereum, Çarşamba günü olumlu bir TÜFE raporundan sonra 1.880 doların üzerine çıktı. Bu 2 ayın en yüksek fiyatı, 100.000 dolar veya daha fazla değerinde büyük bir ETH işlemi akışıyla geldi . Bu, biriken balina adresleriyle birlikte oluyor.

Pin