Başarılı Analist: Bitcoin ve Altcoin Boğa Koşusu Bu Tarihte!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, hisse senetleri ve kripto piyasaları hakkında konuştu. İki piyasa da yüksek risk ve kazanç sunan varlık piyasaları. Analiste göre, yaklaşan başka bir adımla birlikte Bitcoin, altcoin’ler ve hisse senetleri değer kazanmaya hazır. Bununla birlikte, Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley, boğa koşusu için iki faktöre dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor.

Analist: “Bitcoin hâlâ yükseliş eğiliminde”

TechDev takma adını kullanan kripto para analisti, uzun vadeli teknik analizleri ile tanınıyor. 399.000 Twitter takipçisine konuşan analist, Bitcoin (BTC) için yükseliş öngörüyor. Ona göre lider kripto para birimi hâlâ bir yükseliş eğiliminde hareket ediyor. Ayrıca analist, bu yükseliş eğiliminin 2023’te de devam edeceğini öngörüyor. Bitcoin’in yükselişinin hisse senedi piyasasıyla bağlantılı olduğunu söylüyor. Ardından, 40 yılın en dik hisse senedi ayağının 2023’de olacağını tahmin ediyor. Ona göre, bundan sonra Bitcoin ve altcoin’ler için büyük bir test ortaya çıkacak. BTC’nin teknik bilgileri, gelecek yıl gerçekleşecek ralliden sonra, düzeltmeyi ima ediyor. Bunun ardından ise, 2025’te bir başka boğa koşusunun seçenekler arasında olduğunu ortaya koyuyor. TechDev şunları söyledi:

“Bitcoin fiyat grafiği, 2023 rallisini, yan 2023-2024 düzeltmesini + 2025 boğa koşusunu ima ediyor. Ancak 2023 hisse senedi zirvesinin potansiyeli bile, 2024’te ne derece bir düzeltme içinde olduğumuzu görmek için kenardan izlememi sağlayacak.”

Pin

“Bir dip sinyali yanıp sönüyor”

TechDev, Bitcoin için tarihsel olarak doğru bir dip sinyalinin yanıp söndüğünü ekliyor. Ona göre, NASDAQ 200 haftalık üstel hareketli ortalamasından (EMA) sıçradı. Bu sırada, Gerçek Güç Endeksi yukarı doğru bir kesişme yapıyor. Bu, geçmişte BTC boğaları için büyük bir fırsat oldu. Gerçek Güç Endeksi, bir varlığın aşırı satılıp satılmadığını veya aşırı satın alındığını ölçmeyi sağlıyor. Ayrıca, yaygın olarak kullanılan Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) bir varyasyonu olarak öne çıkıyor. Analiste göre NASDAQ 200 haftalık EMA’sından sıçradığında Bitcoin, bazı iyi girişler gördü. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, son 24 saatte %3,54 kazançla 24.108 dolardan işlem görüyordu.

Pin

Morgan Stanley: “Bu 2 faktöre bakın”

Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley’e göre, Bitcoin için başka bir boğa koşusuna işaret eden iki ana faktör var. Bankanın analistleri, FED’in genişletici para politikasına geçişinin başka bir ralliyi ateşleyebileceğini söylüyor. Bankaya göre, hayatta kalmayı başaran bu kripto borç platformları, Terra ekosisteminin çöküşünün ardından büyük bir kriz yaşadı. Ancak, hâlâ yüksek getiri sunmaya devam ediyorlar. Yani kripto para vadeli işlem piyasası, önemli düzeltmeye rağmen sağlıklı kalıyor. Morgan Stanley, kaldıracın mevcudiyetinin kripto piyasasının başka bir rallinin eşiğinde olabileceğinin önemli bir işareti olacağını ifade ediyor.