Binance Bu 4 Altcoin İçin Önemli Duyuru Yaptı: Ekleniyorlar!

Günlük işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, çeşitli altcoin projeleri için yeni duyurular yaptı. İşte detaylar…

Borsa, yeni ticaret çiftleri ekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olma unvanını elinde taşıyor. Yani birçok kullanıcının işlemlerinde Binance’i tercih ettiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle, Binance’in duyuruları, kullanıcılar için önem arz ediyor. Bugünkü duyurusunda borsa, iki yeni işlem çiftini ticarete açacağını duyurdu. Yarın, TSİ 11’de alım satıma açılacak çiftler aşağıdaki şekildedir:

  • Filecoin (FIL) / Ethereum (ETH)
  • Wing Finance (WING) / Ethereum (ETH)

Binance, Monero (XMR) hard fork’unu destekliyor

İşlem çiftlerinin eklenmesi dışında borsa, Monero (XMR) için yeni güncellemeyi desteklediğini duyurdu. Monero (XMR) ağ yükseltmesi ve hard fork, 2.688.888 Monero blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Bu da 13 Ağustos 2022, TSİ 18’e denk geliyor. Ayrıca XMR için para yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık olarak 13 Ağustos, TSİ 17’de arasında askıya alınacaktır.

Pin

Borsanın açıklamasına göre XMR ticareti, ağ yükseltmesi ve hard fork sırasında etkilenmeyecektir. Monero (XMR) ağ yükseltmesi ve hard fork, 2,688,888 Monero blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Tahmini süre yalnızca kullanıcıların referansı içindir. Binance, hesaplarında XMR bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri karşılayacaktır. Borsa, yükseltilen ağın stabilitesine karar verdiğinde para çekme ve yatırma işlemlerini yeniden başlatmış olacak.

Borsa, Ethereum Merge’ü için açıklama yaptı

Son olarak Binance, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da (ETH) gerçekleşmesi merakla beklenen Merge’e yönelik açıklamalar yaptı. Borsa, Ethereum ağında 2022’nin 3-4. çeyreğinde gerçekleşmesi planlanan ve potansiyel olarak yeni forklanmış tokenlerle sonuçlanabilecek “The Merge” gelişimini yakından izlediğini açıkladı. Ayrıca Merge’ü destekleyeceğini duyurmuştu. Yeni forklanmış tokenlar olması durumunda Binance, forklanmış tokenlerin dağıtımı ve geri çekilmesi için verilen desteği değerlendirecektir.

Pin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Merge, Ethereum’un mevcut yürütme katmanının (bugün kullandığımız Mainnet) yeni proof of stake (PoS) konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil eder. Enerji yoğun madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve bunun yerine stake edilmiş ETH kullanarak ağı güvence altına alır. Ethereum için daha fazla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik sunar.

Başlangıçta, Beacon Chain’in Mainnet’ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. Ethereum Mainnet’i Beacon Chain, Proof of Stake kullanarak paralel olarak çalışırken bile proof of work ile güvence altına alınmaya devam ediyor. Yaklaşan Merge, bu iki sistemin nihayet bir araya geldiği ve PoW’nin kalıcı olarak PoS ile değiştirildiği zamandır.