Binance, Bu 9 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeleri Duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance bir süredir WazirX skandalı ile gündemde. Bu yazıda, Binance’in en son duyurularından yasal süreçten son gelişmeleri mercek altına alalım.

Binance, APENFT (NFT) airdrop ödüllerini dağıtıyor

Binance, TRON (TRX), BitTorrent OLD (BTTOLD), BitTorrent (BTTC), JUST (JST) ve WINkLink (WIN) yatırımcılarının APENFT (NFT) airdrop ödüllerinin 12.turunu tamamladı.

APENFT, TRON, Ethereum ve BSC tabanlı multi chain bir platformdur. Binance’in desteklediği airdrop, yukarıdaki kripto para bilimlerine sahip olan kullanıcılara dağıtılacak.

Binance, Locked Savings listesine Solana’yı ekledi

Binence, boşta kripto paraları olan kullanıcılar için kazanç sağlayan Locked Savings listesine Solana’yı (SOL) ekledi. Locked Savings, Binance’in boştaki kripto paralardan gelir elde etmek için sunduğu ürünlerden biridir. Resmi duyuruya göre Solana için yıllık faiz oranı %35 olacak.

RIF artık Binance’in listesinde

Binance, RIF’in Binence Convert’e eklendiğini duyurdu. Kullanıcılar artık Convert üzerinden BTC, BUSD, USDC ve diğer tokenler karşılığında RIF işlemleri yapabiliyor.

Binance, WazirX ile off-chain transferleri durduracağını duyurdu

Kripto para aklamada aktif rol oynadığı iddia edilen WazirX, bir süredir Binence ile gündemde. Bunun nedeni, Binance’in 2019 yılında Hindistan merkezli borsayı satın aldığını duyurması. 5 Ağustos’ta, Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), WazirX’in yaklaşık 8,1 milyon dolarlık fonu dondurdu. Binence ile ilişkili borsa, yaklaşık 16 fintech şirketine kripto para aklamada yardım ettiğini iddiasıyla yargılanıyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun son açıklamaları da WazirX kullanıcıları arasında paniğe neden oldu. Zhao, Binance’in Hindistan kripto para birimi platformunu kapatabileceğini, istediğini söyledi. Ayrıca kullanıcılarına fonlarını Binance’e aktarmalarını tavsiye etti. Zhao, WazirX’in kurucusu Nischal Shetty’nin Hindistan devlet kurumları tarafından yürütülen bir soruşturmanın ardından Hindistan borsasının Binance’e ait olduğu yönündeki iddialarını reddediyor.