Binance CEO’su Yatırımcıları Bu Altcoin İçin Uyardı!

Solana (SOL) Blockchain’inde, kullanıcıları etkileyen yeni bir saldırı gerçekleşti. Hacker veya hackerlar, kullanıcıların cüzdanlarından 8 milyon dolara yakın bir para çekmeyi başardı. Bu, geçmişte farklı nedenlerle birçok kez duran bir ağ olan altcoin Solana’yı etkileyen en son sorunlardan biri oldu. Durum, kripto alanındaki birçok önemli figürün dikkatini çekti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, konuya yönelik uyarıda bulunduğu bir tweet paylaştı. İşte detaylar…

Solana ağındaki cüzdanda hack saldırısı: Binance CEO’su tweet attı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana ağı, bir saldırının bazı cüzdanların arkasındaki kullanıcıların özel anahtarlarını çalmanın bir yolunu bulduktan sonra 8 milyon doların üzerinde saldırıya uğradı. Peck Shield Alert’e göre saldırı, likit olmayan bir sanal para birimi hariç, kullanıcılar için 8 milyon dolara yakın bir kayıp yarattı. İşlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su, konuya yönelik bir tweet attı. CEO Changpeng Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Solana’da aktif bir güvenlik sorunu var. Birçok (7.000’in üzerinde) cüzdanda USDC ve SOL çalınmış durumda. Henüz ana nedenini bilmiyoruz. Belki uygulamalara verilen izinlerden kaynaklanıyor. Etkilenmemek için fonları soğuk bir cüzdana veya Binance gibi bir CEX’e (merkezi borsa) gönderin.

Altcoin ağında en son yaşananlar: Uzmanlar neler diyor?

Dünyanın her yerinden kullanıcılar Solana fonlarının kullanıcıların cüzdanlarından nasıl çekildiğini bildiriyor. Uzmanlar, kullanıcıların fonlarının güvende olduğundan emin olmalarını ve SOL ağı üzerinde çalışan farklı uygulamalarla etkileşime girmekten kaçınmalarını öneriyor. Durum, birçok kişinin inandığından daha karmaşık görünüyor.

Twitter’daki bazı Solana profillerine ve hizmet sağlayıcılarına göre bu, protokole özgü bir sorundan çok yaygın bir sorun gibi görünüyor. Bu, saldırının yalnızca belirli protokollerle etkileşime giren kullanıcıları değil, ağdaki etkinliklerinden bağımsız olarak daha geniş bir kitleyi etkileyebileceği anlamına gelir. Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer bu durumla ilgili şunları söyledi:

Şu anda Solana ekosistemini hedef alan devam eden bir saldırı var. 7.000’den fazla cüzdan etkilendi. Her 20 dakikada yükseliyor. Çok erken olduğu ve saldırı devam ettiği için çok fazla yanlış bilgi ve spekülasyon var.

Pin

Solana birçok hack ile karşılaştı

Solana ağ sorunlarından ilk kez etkilenmiyor. Ancak, kullanıcıların cüzdanlarından fonların çekildiği göz önüne alındığında, Solana ağında şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük saldırılardan biri. Ayrıca kripto endüstrisindeki en büyük saldırılardan biri gibi görünüyor. Solana’nın kripto para piyasasındaki en büyük Blockchain ağlarından biri olduğunu unutmayalım. Geçen yıl boyunca SOL, dünyanın en büyük dijital para birimlerinden biri haline geldi.

Verilere göre, Solana son 24 saatte yüzde 3,5’in üzerinde düştü. Şu anda 13,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Aynı zamanda, her bir SOL tokenının fiyatı 39.15 dolar. Kripto para piyasası her zaman bilgisayar korsanları ve saldırganlar tarafından hedef alındı.