Binance CEO’sundan Kripto Para Tahmini: Şimdi Zamanı!

Yakın tarihli bir röportajda Binance CEO’su Changpeng Zhao, mevcut kripto para piyasasının dalgalı olduğunu söyledi. Ancak bunun, bu sektöre yatırım yapmak için en iyi zaman olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Binance CEO’suna göre kripto para piyasası fırsatlar sunmakta

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su, yeni bir röportaj gerçekleştirdi. Changpeng Zhao’nun kripto alanındaki en büyük “boğalardan” biri olduğunu biçok insan biliyor. Hatta Zhao, borsayı kurduğu sıralar elindeki tüm varlıkları satıp BTC satın aldığına dair haberlerle gündeme gelmişti. CEO, bu duruşundan vazgeçmedi. En son açıklamasında, kripto ayı piyasalarının, yatırımcıların mükemmel fiyatlarla fırsatlar bulabilecekleri anlar olduğunu söyledi. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sektöre yatırım yapmak için en iyi zaman. Bunu dört yıl önce, son döngü olan ayı piyasasının dibi sırasında yaptık. Son derece iyi çalıştı. Birkaç yüz milyon dolar yatırım yaptık. Şimdi portföyümüz 7 milyar dolar değerinde.

Pin

Binance, projelere 500 milyon dolar yatırıyor

Binance, ürün yelpazesini geliştirmek ve pazar alanına ayak uydurmak için kısa süre önce pazarlama şefi Yi He’nin Binance Labs’ın yeni başkanı olarak devralacağını duyurdu. Binance büyüme planıyla ilgili olarak Yi, yetenekli risk alıcıları desteklediğini açıkladı. Ayrıca Web 3.0 teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesini artırmaya odaklanacağını söyledi. Yi He’ye göre “Web3, ancak ürünleri kullanıcıların hayatlarına sorunsuz bir şekilde girdiğinde gerçekten ana akım haline gelecek”. Ayrıca He, “Yaygın kabulü hızlandırmak için kaynaklarımızı bu projeleri desteklemeye odaklamamız gerekiyor” dedi.

Geçen ay Binance, Web3 ve Blockcjain teknolojilerini benimsemeyi amaçlayan kripto para birimlerinin kullanım durumlarını genişletebilecek projelere 500 milyon dolarlık yatırım yapılacağını söyledi. Zhao, en büyük kripto para birimini savundu. Önde gelen herhangi bir yatırımcı ne yaparsa yapsın, Bitcoin’in yapısal olarak ve kullanıcı popülaritesi açısından kendini kanıtlamaya devam ettiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2018’den bu yana Binance Labs, 25’ten fazla ülkeden 100’den fazla projeye yatırım yaptı.

Pin

Yatırım portföyünde 1inch, Audius, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Injective, Polygon, Optimism, The Sandbox ve STEPN gibi sektör lideri projeler yer alıyor. Binance Labs, üç farklı aşamada yatırım yapar: inkübasyon, erken aşama girişim ve geç aşama büyüme. Haziran ayında açıklanan 500 milyon dolarlık yatırım fonunun üç aşamayı da kapsayan projelere tahsis edilmesi bekleniyor. Fon, DST Global Partners ve Breyer Capital gibi önde gelen küresel kurumsal yatırımcılar tarafından desteklenmekte. Diğer büyük özel sermaye fonları, aile ofisleri ve şirketler de sınırlı ortak olarak fona abone oldular.