Binance CEO’sunun Takip Ettiği Trader: Sepetimde Bu 5 Altcoin Var!

Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao’nun da takip ettiği bir kripto para traderı, favori 5 altcoin’ine yer verdiği bir tweet paylaştı. İşte detaylar…

Binance CEO’sunun takibindeki hesap, favorilerini paylaştı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere işlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, alanda oldukça aktif bir insan. CZ olarak da bilinen Zhao, birçok influencer, analist, medya platformu ve trader ile etkileşime giriyor. Özellikle, ilgisini çekenleri Twitter üzerinden takip edebiliyor. Binance CEO’sunun takip ettiği traderlarda biri olan CryptoGodJohn’ın son tweet’leri ise ilgi çekti.

CryptoGodJohn, Twitter’da neredeyse 400.000 kişi tarafından takip ediliyor. Kendisini “kripto traderı, yatırımcı ve NFT meraklısı” olarak tanımlıyor. Analist, 8 Ağustos gecesinde attığı bir tweet’inde, “temelde, uzun vadeli favori coin’lerimden bazıları” diyerek 5 kripto para birimine dikkat çekti.

CryptoGodJohn, 5 altcoin’in adını verdi

Analist, paylaştığı tweet’inde ETH, LINK gibi bilindik coin’lere yer verse de, bazıları daha önce duyulmamış projeler. Bu nedenle, aşağıdaki listede, kripto para birimlerini ve coin’lerin özelliklerini görebilirsiniz.

  • Chainlink (LINK): 2017 yılında kurulan Chainlink, evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir Blockchain soyutlama katmanıdır. Merkezi olmayan bir oracle ağı aracılığıyla çalışır. Chainlink, Blockchain’lerin harici veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleri ile güvenli bir şekilde etkileşime girmesine izin verir. Böylece, karmaşık akıllı sözleşmelerin baskın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik off-chain bilgileri sağlar.
  • Ethereum (ETH): Ethereum, kendi kripto para birimi olan ETH’ye sahip, merkezi olmayan bir açık kaynaklı Blockchain sistemidir. ETH, diğer birçok kripto para birimi için ve ayrıca merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için bir platform olarak çalışır. PoW konsensüs algoritması ile faaliyette olan bu ağ, Eylül ayında PoS’e geçecek. Merge olarak adlandırılan bu olay, son zamanlarda ETH’ye yönelik heyecanın arkasındaki kaynak.
Pin
  • Quant (QNT): Quant, ağın verimliliğini ve birlikte çalışabilirliğini azaltmadan Blockchain’leri ve ağları küresel ölçekte birbirine bağlamak amacıyla Haziran 2018’de piyasaya sürüldü. İlk Blockchain işletim sisteminin oluşturulması yoluyla birlikte çalışabilirlik sorununu çözen ilk projedir.
  • Aleph Zero (AZERO): Aleph Zero, anında kesinliğe sahip, gizliliği artıran, PoS zinciridir. Kurumsal kullanıma hazır, yüksek performanslı ağ, eşler tarafından gözden geçirilmiştir. DAG tabanlı yeni bir konsensüs protokolü üzerine kurulmuştur. Aleph Zero, DAG’yi aracı veri yapısı olarak kullanır, ancak yine de bir Blockchain olarak kategorize edilebilir.
  • Reserve Rights Token (RSR): Reserve Rights (RSR), Rezerv Protokolü için iki ana amaca hizmet eden bir ERC-20 tokenıdır. Staking yoluyla Reserve stablecoin’lerini (RTokens) sigortalamak için kullanılır. Ayrıca yönetim tokenı olarak karşımıza çıkar.