Binance CEO’sunun Tweeti Heyecanlandırdı: Dipten Satanlar…

Binance CEO’su CZ, bugün Twitter’dan erken satanlar yatırımcılar için “üzüldüğünü” olduğunu söyledi. CZ açıklamalarıyla mevcut seviyelerin dip olduğunu ima ediyor.

Binance CEO’su: Dipten satanlara üzülüyorum

Changpeng Zhao bugün kripto piyasası dibe vurduğunda satanlar için üzüldüğünü tweetledi. Milyarder CEO’nun tweeti, yatırım yöneticisi Blackrock’un Bitcoin ürünlerinde güvence vereceğini açıklamasının ardından geldi.

Kripto para piyasası yılbaşından bu yana “kripto kışı” olarak adlandırılan dönemde. Süreç boyunca aşırı volatilite piyasadan milyar dolarlar sildi. Daha bir yıl önce 3 trilyon doları aşan piyasa değeri şimdi 1 trilyon doları tutmaya çalışıyor. Bununla birlikte, en kötünün geride kalmış olabileceğini gösteren kademeli bir toparlanma belirtileri ortaya çıkıyor.

Kripto para piyasasına yönelik kurumsal ilgi artıyor

Aylarca süren volatilite ve kurumsal çöküşlerin ardından, kripto piyasası yavaş bir hızda olsa da iyileşiyor. Piyasaya olan ilgi, bir dizi satın alma, ortaklık ve kurumsal yatırımcıların faaliyetleriyle yeniden yükseliyor. Yakın tarihli bir açıklamada Blackrock, kurumsal müşterilerinin kripto piyasasına ilgi duyduğunu ortaya koydu. Sonuç olarak, şirket bugün Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin verecek özel bir Bitcoin Trust ürünü başlattı. Açıklamaya göre, özel Bitcoin Trust yalnızca ABD merkezli kurumsal müşterilere hitap edecek.

Pin

Amerikan çokuluslu şirketi, yönetimi altındaki tahmini 10 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük yatırım yöneticisidir. Bu nedenle, piyasadaki artan faaliyeti, kripto varlıklarına daha fazla yatırım girişi sinyali veriyor. Bu son duyuru, şirketin kripto para borsası Coinbase ile müşterilerine kripto varlıkları, özellikle de Bitcoin’i sunmak için bir anlaşmaya varmasından günler sonra geldi. Bununla birlikte, özellikle kripto piyasasının en kötüsünü yaşadığı bir zamanda bu ani ilgi patlamasını görmek şaşırtıcı.

Blackrock CEO’su Larry Fink, Temmuz 2021’de CNBC ile yaptığı röportajda, kripto alanına müşteri ilgisinin olmadığını belirterek kripto alanına girme olasılığını reddetti. CEO’ya göre, müşteriler daha uzun vadeli varlıklara cezbedebilir.