Binance Önemli Açıklama Yaptı: Bu Altcoin’leri Listeleyebilir!

Binance, Ethereum’un planlanan PoS yükseltmesini “yakından izlediğini” söylüyor. Lider kripto para borsası, herhangi bir potansiyel Ethereum fork tokeni değerlendireceğini açıkladı.

Binance, Ethereum fork token’leri listeleyebilir

Binance’in açıklamaları, kripto topluluğunun bazı üyelerinin “merge”yi takiben Ethereum’un PoW sürümünü korumaya zorlamasıyla geliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası, Ethereum’un dönüm noktası olan “merge” etkinliğini destekleyecek ve bazı Ethereum fork token’lerini listelemeye kadar gidebilir.

Çarşamba günkü bir blog gönderisinde Binance, merge güncellemesini “yakından izlediğini” ve lansmanda destekleyeceğini söyledi. Borsa, etkinliğin potansiyel olarak bazı forklu Ethereum token’lerinin oluşturulmasına yol açabileceğini ve “fork token’lerin dağıtımı ve geri çekilmesi için desteği değerlendireceğini” ekledi. Başka bir deyişle Binance, kritik güncelleme gemileri olarak ETH’nin Proof-of-Stake sürümünü desteklemeyi planladığını ima etti. Ancak ETH ile ilgili diğer fork’ları listelemeyi reddetmedi.

Merge, Ethereum ağına neler katacak?

Ethereum’un “merge” güncellemesi, son yıllardaki en büyük kripto olaylarından biri olarak kabul ediliyor. Merge, Ethereum’un mevcut PoW katmanıyla PoS’a konsensüs katmanını birleştiriyor. Böylece ağ madenciler yerine hisse yöntemiyle güvence altına alınacak. Şu anda test aşamasında olan ve Eylül ayı ortasında teslim edilecek olan yükseltmenin, Ethereum’un enerji tüketimini %99,9 oranında azaltması ve ağın artık madencilere yeni bloklar eklemek için ödeme yapması gerekmeyeceği için ETH ihracını yaklaşık %90 oranında azaltması bekleniyor.

Pin

PoW madencilik desteği

Ethereum topluluğu merge’ü geniş çapta desteklerken, bunun madenciler üzerindeki etkisi konusunda bazı tepkiler oldu. Sonuç olarak, kripto topluluğundaki bazı önemli isimler, bir PoW ağını korumak için Ethereum Blockchain’i fork’lama planını destekliyor. Bir fork gerçekleşirse, muhtemelen yeni ETH tokenlerinin yaratılmasına yol açacak. Bu yüzden Binance, potansiyel yeni paraları değerlendireceğini söylüyor.

USDC ve USDT stablecoin’lerinin arkasında şirketler Circle ve Tether, dün merge’ün ardından yalnızca PoS Ethereum’u destekleyeceklerini açıkladı. Bununla birlikte, ilgili varlıkları işlemler için kullanılabilir hale getirme işindeki borsalar için, Proof-of-Work Ethereum planları potansiyel olarak kazançlı bir fırsat sunuyor. justin Sun destekli Poloniex, bu haftanın başlarında iki potansiyel hardfork tokenini destekleyeceğini söyledi. Ancak şu ana kadar büyük borsaların hiçbiri yeni tokenleri listelemeyi taahhüt etmedi. Ethereum, son merge testnet’in Perşembe günü erken saatlerde tamamlayacak ve mainet’teki merge’ün tarihi bir süre sonra kesinleşecek.