Binance Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin ve Piyasa Yorumları!

CZ’nin boğa mesajı olarak yorumlanan açıklamalarının ardından, yeni yorumlar Binance yöneticisi Maximiliano Hinz’den geldi.

Binance yöneticisi enflasyon sayesinde kripto müşterileri kazandıklarını söylüyor

Maximiliano Hinz, Çarşamba günü Reuters’e verdiği demeçte, Binance’in artan enflasyon ve tarihsel olarak güçlü bir doların gelişen piyasa para piyasasını baskı altına alması nedeniyle müşterilerinde artış gördüğünü söyledi. Binance’in Latin Amerika bölgesinin yöneticisi, Lima’daki bir röportajda şunları kaydetti:

Giderek daha fazla insanın kendilerini enflasyondan koruma yöntemi olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerini takip ettiğine tanık oluyoruz.

Pin

Hinz, yıllık enflasyonun %90’a ulaştığı Arjantin’i örnek veriyor. Brezilya ve Meksika ile birlikte, ülkenin şirketin en büyük pazarlarından biri haline geldiğini söylüyor. Kripto para fiyatlarındaki düşüşe rağmen, Arjantin vatandaşları bu yıl tasarruflarını Bitcoin’e yatırmaya devam etti.

Hinz, diğer Latin Amerika ülkelerinin henüz önemli kripto para yasaları uygulamadığını belirtse de, bunun şirket için kötü bir şey olduğunu düşünmüyor. Binance yöneticisinin değindiği nokta, El Salvador’ın kısa süre önce Bitcoin’i yasal olarak kabul etmesiydi. Ancak Hinz’e göre henüz anlamlı bir kripto para yasası uygulanmıyor.

Maximiliano Hinz, düzenlemelerin her zaman olumsuz olmadığını belirtti

Hinz, düşüşe rağmen, insanların hala yıllık enflasyonun %90’ın üzerinde olduğu bir ülkede kripto para satın aldığını söylüyor. Küresel borsanın Latin Amerika bölgesini denetleyen Hinz’e göre, senaryo hem Meksika’da hem de Brezilya’da aynı. Hinz, son aylarda tartışma konusu olan kurallarla ilgili de açıklamalar yaptı. Düzenlemelerin bir çerçeve olduğunu, her zaman kötü olmadıklarını söyledi.

Pin

Binance ve Mastercard, Arjantin’de ön ödemeli kart başlattı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance ve Mastercard, geçen hafta kripto para birimlerinin günlük işlemlerde kullanılması için Arjantin’de Binance Card’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Binance Card, şirketin küresel kripto benimsenmesine yönelik devam eden çabalarının bir parçasıdır. Ürün şu anda beta aşamasında. Önümüzdeki haftalarda piyasa sürülmesi planlıyor. 4 Ağustos tarihli haberi Maximiliano Hinz’da Twitter hesabından duyurmuştu.

Credencial Payments tarafından verilen BinanceCard, Arjantin’deki tüm yeni ve mevcut Binance kullanıcılarına hitap edecek. Ayrıca, hem mağaza içi hem de çevrimiçi olarak dünya çapında 90 milyondan fazla Mastercard satıcısında Bitcoin ve BNB dahil olmak üzere kripto para birimleriyle alışveriş yapmasına ve fatura ödemesine olanak sağlayacak. Kullanıcılar, satın alma noktasında kripto para birimlerinin gerçek zamanlı olarak fait para birimine dönüştürebilecekler.

Binance kart sahipleri, Binance uygulaması ve web sitesindeki kart panosu aracılığıyla kartlarını yönetebilecekler. Kullanıcılar ayrıca işlem geçmişlerini görüntüleyebilecek ve kart panosu aracılığıyla müşteri desteğine erişebilecekler.