Binance’deki Bu Altcoin 3x Yaptı! Devamı Gelecek Mi?

Ethereum tabanlı ikinci katman çözümü ‘Optimism‘ bir ayda %300 değer kazandı. Altcoin fiyatı daha fazla artış gösterecek mi?

Binance’de listelenen popüler altcoin ayı rallisini sürdürüyor

Optimism, merge yükseltmesinin Ethereum’un “Toplama Merkezli Yol Haritasını” tetikledikten sonra benimsenmede bir artış görüyor. Optimism (OP) fiyatı, Ethereum’a yakınlığı nedeniyle Temmuz ayının başından bu yana hızla yükseliyor. Özellikle, OP’nin fiyatı bir ay içinde yaklaşık %300 artarak 2,31 dolara ulaştı. Bu da 4 Ağustos’ta kaydedilen ikinci en yüksek seviyeydi.

Pin

Optimism nedir? Neden yüksek talep görüyor?

Özetlemek gerekirse: Optimism bir Ethereum toplama çözümüdür. Başka bir deyişle, katman-2 olarak adlandırılan çözüm, ana chain’deki ölçeklenebilirliği artırmak için bir dizi Ethereum’un off chain işlem doğrulamalarını yönetir. Optimism, ana chain’i bir yerleşim ve veri kullanılabilirliği katmanına dönüştüren ve ölçeklenebilirliği “danksharding” aracılığıyla katman-2 toplamalarına dağıtan Ethereum’un “Toplama Merkezli Yol Haritası ” nedeniyle merge’den yararlanabilir. Messari’de bir araştırmacı olan Ally Zach, merge’den sonra neler olacağını paylaştı:

Şu anda, combined rollup ve Ethereum mimarisiyle, 15-45 TPS’lik mevcut yalnızca Ethereum işlem hacmi 1.000-4.000 TPS’ye kadar ölçeklenebilir. Kırıkların tanıtılması, bu verimi 100.000 TPS’nin üzerine kadar artırmak için toplamalar için veri depolama kapasitesini genişletti.

Bu veriler, OP ve diğer 2.katmanların neden 15 Temmuz’daki merge duyurusuna olumlu yanıt verdiğini açıklıyor.

Pin

OP fiyatı Ağustos’ta %30 düşebilir

Güçlü temellere rağmen, OP’nin teknik ölçümleri, rallisinin önümüzdeki haftalarda tükenebileceğini gösteriyor. Dört saatlik grafikte, OP’nin yükselen fiyatı, düşen RSI ile çakışıyor ve “düşüş ayrışmasını” gösteriyor. Bu arada, 2 dolar seviyesinin üzerine çıkma girişimi, 29 Temmuz’dan bu yana başarısızdı. Buna 4 Ağustos’ta yerel olarak 2,31 dolara ulaştıktan sonra %15’lik düşüş de dahil.

Pin

Bu nedenle, olası bir düzeltme, OP’yi 1,54 dolar bölgesine yönlendiriyor. Bu kıvrımlı seviye, OP’nin 2 Ağustos’taki olumsuz girişimini sınırladı. Ayrıca, 50-4 haftalık EMA’nın altına bir kırılma, OP’yi bugünün fiyatından %30 düşüşle 1,36 dolara çekiyor. İlginç bir şekilde, 1,36 dolar seviyesi de Ağustos ayında destek görevi gördü ve birkaç aylık yükselen trend çizgisi desteğiyle aynı zamana denk geliyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, OP fiyatı şu anda 2 doların hemen altında işlem görüyor. Bugün çift haneli değer kazandı. Diğer altcoin’lerin aksine, OP zirve fiyatından sadece %57.16 düşüşte. Diğer yandan Ethereum fiyatı son ralliye rağmen ATH fiyatından %57.16 indirimli işlem görüyor. Merge öncesinde ETH fiyatı 1.700 dolar seviyesini geri aldı.