Binance’deki Bu Altcoin Tarih Yazdı: ATH’yi Gördü!

Binance borsasının altcoin projesi Binance Coin (BNB), yaşanan son gelişmeleriyle herkesi şaşırttı. Kripto para, Bitcoin ve altcoin’lerin ayı piyasasında düşük fiyatlardan süreç gördüğü bir devirde ATH yaptı. BNB’nin tarihi tepesi Bitcoin paritesinde ortaya çıktı. Buna nazaran BNB/BTC paritesi, tarihte hiçbir vakit bu kadar güçlü olmamıştı. İşte ayrıntılar ve beklenen fiyat seviyeleri…

Bu altcoin Bitcoin’e karşı ATH yaptı

2021’in sonunda kripto paralar tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Lakin yeni yılla birlikte, fiyatlar düşüşe geçti. BTC, 2022 yılına 47.800 dolar civarında giriş yaptı. Bununla birlikte başkan kripto para ünitesi şu anda 23.991 dolar civarında seyrediyor. Bu ayı piyasasından tüm altcoin projeleri üzere BNB de etkilendi. Yazım sırasında BNB, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %70 aşağıda süreç görüyordu. Fakat bu düşüş, öteki altcoin’lere nazaran nispeten âlâ bir oran. BNB, ayı piyasasında öteki kripto paralardan daha az yara aldı.

Pin

Sonuç olarak BNB, rakiplerine nazaran çok daha uygun performans sergiliyor üzere duruyor. Bunu kanıtlayan son olay ise BNB/BTC paritesinde gerçekleşti. Parite, mevcut düşük fiyatlarda tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. En son tepe, 10 Mayıs 2021 tarihinde görülmüştü. O devirde bir BNB tam olarak 0,01235 BTC’ye eşitti. Bugünkü yeni tepede ise 1 BNB, 0,01259 seviyelerine kadar ulaştı. Buna nazaran BNB, ortaya çıktığı günden bugüne kadar BTC’ye karşı hiç bu kadar güçlü olmamıştı.

Binance Coin (BNB) ekosistemi gelişiyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BNB, Beacon Chain ve BNB Smart Chain’in mahallî kripto para ünitesi. Piyasa pahasına nazaran üçüncü en büyük kripto olan Binance Coin’in birçok kullanım durumu var. BNB, Beacon Chain ve BNB Smart Chain’de süreç fiyatlarının yanı sıra indirimli süreç fiyatlarını ödemek için kullanılır. Ayrıyeten, Binance borsasının lokal kripto para ünitesi olarak birçok kullanıma sahiptir. Kullanıcılar, Binance Hisse ve Binance Card ile mağaza içi satın alımlarda ödeme yapmak üzere BNB’yi seçebilmektedir. Bununla birlikte Travala.com’da, otel ve uçuş rezervasyonu yapmak için BNB’yi harcayabilmektedirler. Son olarak BNB sahipleri, Binance Launchpad’de düzenlenen token satışlarına iştirak sağlayabilmektir. 

Pin

Bu kullanım durumları, 50 milyar doların üzerindeki piyasa pahasına sahip altcoin projesinin büyümesini sağlamaktadır. Binance NFT’leri, metaverse ve Web3 eserlerini operasyonlarına entegre etme eforlarını büyüttü. Akabinde, DST Küresel Partners, Breyer Capital ve Whampoa Group üzere en düzgün global kurumsal yatırımcılar tarafından desteklenen 500 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu elde etti. Bu fon, Binance’in kripto para ünitelerinin daha geniş kullanım durumlarını dahil etmesini sağlayacak. Ayrıyeten, Web3.0, NFT’ler, P2E ve Blockchain yeniliklerinin büyümesini sağlama uğraşlarında sıçrama yapmasına imkan tanıyacak.

BNB fiyat tahmini

CoinMarketCap topluluğu altcoin BNB için fiyat kestirimi yaptı. Buna nazaran CMC topluluğu Binance Coin için Ağustos ayında yükseliş bekliyor. 31 Ağustos 2022’ye kadar BNB fiyatının ortalama 360,91 dolara ulaşacağını varsayım ediyorlar. Bahsi geçen iddia, 1.888 topluluk üyesinin oylarının sonucunda ortaya çıktı. Bu, BNB’nin mevcut 288 dolarlık fiyatından 76,61 dolar, yani %26,95’lik bir artışı temsil ediyor. Birebir topluluk, altcoin için Eylül sonu fiyat gayesi de belirledi. Buna nazaran CMC topluluğu, BNB’nin Eylül ayında da artmasını bekliyor. Hatta Ağustos ayındaki yükseliş beklentilerinden daha optimist bir bakışa sahipler. BNB’nin 30 Eylül’deki ortalama fiyatının 384,06 dolar olacağını varsayım ediyorlar. Bu kripto paranın mevcut fiyatına nazaran %35.09 artış manasına geliyor. Yani varsayıma nazaran BNB 99.77 dolar kar elde edecek.

Pin