Binance’den Bu Bitcoin Borsasına Transferler Durduruldu!

Binance ve 2019 yılında satın aldığı Hindistan merkezli Bitcoin borsası WazirX arasındaki işlemler devre dışı bırakıldı. Kullanıcılar artık Binance’den WazirX’e kripto para transferi yapamıyor. Binance CZ ve WazirX’in kurucu ortağı Nischal Shetty konu hakkında Twitter’dan konuşuyor.

Binance’den WazirX’e transferler durduruldu

Binance’den WazirX’e transfer yapmak şu anda mümkün değil. Binance ve WazirX kurucuları Hindistan borsasının kontrolü hakkında açıkça tartışmaya devam ediyor. Bu esnada CZ büyük bir hamle yaptı. Akuma adlı bir Blockchain yatırımcısı, bu Binance gelişimini Twitter’da bir yüz binden fazla takipçisiyle paylaştı:

Binance’in Binance’den WazirX’e para transfer etme seçeneğini devre dışı bıraktığını fark ettim. Ancak yine de Wazirx’ten Binance’e kolayca para aktarabiliriz.

https://twitter.com/akumatweets66/status/1555876708921643012

Bitcoin yatırımcılarını neler bekliyor?

Binance CEO’su CZ daha önce şirketinin WazirX alanını kapatabileceğini ancak bunu yapmayacağını söyledi. Ayrıca CZ, WazirX kullanıcılarından bakiyelerini Binance’e aktarmalarını istedi. Ancak WazirX, diğer taraftan bu tür transferleri ücretlendirmeye başladı. Binance’in transferleri askıya aldığını öğrenen birkaç WazirX kullanıcısı, bu hareketle ilgili hayal kırıklığını dile getirdi.

Fon güvenliği sorunları

Kullanıcı fonlarına yönelik endişeler durumu daha da karmaşık hale getiriyor. Bunun nedeni CZ’nin zaten aşırı eylem konusunda bir uyarı yayınlaması. Ancak, eylem kullanıcılara zarar verebileceğinden Binance’in sorunlu kripto borsasını kapatmayacağını söyledi. Bu bağlamda WazirX kullanıcıları endişelerini dile getirmek için çeşitli sosyal platformlara yöneliyor.

Pin

Çoğu kullanıcı, kurucular arasındaki açık tartışmanın ortasında fon güvenliği konusunda endişeleniyor. Bu aynı zamanda bakiyelerin WazirX’te depolamaya devam edip etmeme konusunda ikinci düşüncelere yol açıyor. Bazı kullanıcılar, ücrete rağmen Binance’e geçmenin daha iyi olacağını öne sürüyor. Ancak WazirX CEO’su Nischal Shetty, platformdaki tüm kripto paraların “şimdilik güvenli” olduğunu belirtti.

Bitcoin borsası mercek altında

Cuma günü, Hindistan kolluk kuvvetleri bazı şirketlere kara para aklama konusunda yardım ettiği iddiasıyla WazirX’in tesisine baskın düzenledi. Ülkenin İcra Müdürlüğü, borsanın anında kredi uygulaması şirketlerine sahte para aklama konusunda yardımcı olduğunu söyledi. Yetkililer, WazirX’in 64.67 crore üzerinde tutan banka varlıklarını dondurdu. Bu da yaklaşık 8.13 milyon dolar anlamına geliyor. Bunu takiben, Binance CEO’su Twitter’da şirketinin WazirX’te herhangi bir hisseye sahip olmadığını iddia ederek açık tartışmalar başladı. Sonuç olarak, WazirX’in kime ait olduğu konusunda yaygın bir kafa karışıklığına neden oldu.

Diğer yandan, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü’nün (ED) WazirX üzerindeki incelemesinden saatler sonra, Binance CEO’su CZ, WazirX ile olan ilişkisine yanıt verdi. CZ, Binance’in 2019’da WazirX’i satın aldığına ilişkin haberlere değindi. CEO, tweetinde, dolaşımdaki raporların aksine Binance’in asla WazirX’e sahip olmadığını söylüyor.

CZ ayrıca, satın alma girişimlerinin yapıldığını ancak anlaşmanın hiçbir zaman gerçekleşmediğini açıkladı. Binance’de Cuma günü bir tweet’te WazirX’in ana şirketinde herhangi bir hisseye sahip olmadığını söyledi. CZ, detayları Kasım 2019’da ortaya çıkan anlaşma görüşmelerinin başarılı olmadığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Binance 2019 Kasım ayında WazirX’i satın alma planlarını duyurmuştu. Ancak CZ’ye göre ortaklık sonuçlanmadı.