Birçok Kez Bilen Ekonomist, Altın ve Bitcoin İçin Tarih Verdi!

Birçok tahmini tutan finans uzmanı İslam Memiş, altın ve Bitcoin için yeni öngörülerini paylaştı. Ona göre, altın, BTC ve diğer kripto para birimlerinde yakın zamanda bir patlama gerçekleşecek. Ekonomist, bu patlamanın gerçekleşmesini beklediği tarih için tahmin de verdi.

“Altında bu seviyeleri takip edin”

Ons altın fiyatı, 1.794 dolara çıkmasının ardından, 1.772 dolar seviyesine geriledi. ABD’de tarım dışı istihdam verileri, piyasa beklentilerinin üstünde çıktı. Bu nedenle, altının paritelerinde sert bir düşüş ile karşılaştık. Kısaca, ons altının fiyatı 29 dolar kadar düştü. Memiş, “piyasayı anlık takip edenlerin bileceği üzere bu, ciddi bir düşüş” dedi. Ardından, Ağustos ayı için ons altın fiyat beklentilerini paylaştı. Ekonomist, yeni ayda 1.730 ila 1.780 dolar aralığını takip ettiğini söylüyor. Ayrıca yükselişin devam etmesi için 1.800 dolar seviyesinin geri alınması gerektiğini ifade ediyor. Bunun için ise, 1.780 doların üzerinde 2 günlük kapanış gerçekleşmesini beklememizi öneriyor.

Pin

Memiş gram altın fiyatlarından bahsederek, Türk yatırımcıların merak ettiği soruları da yanıtladı. Analist, altının gram paritesinde 1.020 ila 1.040 lira arasında dalgalanmalar yaşandığını söylüyor. Ardından, yatırımcılara altınlarını satmalarını ve ekonomiye katkıda bulunmalarını tavsiye ediyor. Ona göre yatırımcılar, şimdi altınlarını satsalar bile, ileride yerini doldurabilecek. Ekonomist, Ağustos ayında gram altını daha düşük fiyatlardan satın almak için teknik verileri beklediklerini de söylüyor. Ona göre Ağustos ayında altın fiyatları daha da düşecek. Bu nedenle, portföyünü değerli metalle genişletmek için, bu düşük seviyeleri bekliyor.

“Altın, Bitcoin ve kripto paralar patlamaya hazırlanıyor”

İslam Memiş, yatırımcılara Eylül ayını işaret ediyor. Ekonomist, Bitcoin ve kripto paralar için yükselişte ve BTC fiyatında 23.012 dolar seviyesine dikkat ediyor. Bununla birlikte, lider kripto para biriminin 24.000 dolarlık direnç seviyesinden yukarı yönlü kırılması gerektiğini söylüyor. Eğer bu olursa, fiyatın 27.000 doları görebileceğini ifade ediyor. Ona göre, kripto para birimlerinin fiyatları, tıpkı altın gibi manipülasyonlarla baskılanıyor. Ek olarak Memiş, Eylül ve Ekim aylarında, küresel ölçekte yeni krizlerin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Ardından, çeşitli jeopolitik sorunlar ve yüksek tansiyonun ortaya çıkmasının muhtemel olduğunu ifade ediyor. Bu nedenle, özellikle altın, gümüş ve kripto para sektörü için yükseliş öngörüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyatı, dün 24.000 doların üzerinde bir süreliğine işlem gördü. Ancak, daha sonra düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı sırada BTC, gün içi %3’e varan düşüşle 23,362 dolarlık bir fiyatla el değiştiriyordu.