BIST 100 ve bankalar bu hafta ralli yaptı

Investing.com – Bugün de rekor tazeleyen BİST 100, gün içinde en yüksek 2.896 puanı gördü. Seans kapanışına doğru zirve seviyeden düşüşe geçen endeks bu hafta %4,5 oranında primlendi. Haftalık bazda ise kazancını 4. haftaya taşıdı.

Bu ay içindeki yükselişe bankalarliderlik ediyor. Endeks bu ay %20’ye yakın yükseliş gösterdi ve 2.632 puan ile rekor seviyeye çıktı.

Bugün en çok yükseliş yaşayan hisselerin başında Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA), Polisan Holding A.Ş. (POLHO), Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO), Turcas Petrol A.Ş. (TRCAS) ve Barem Ambalaj Sanayi Ve Ticaret AS (BARMA) gelirken Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. (AKENR), Pamel Yenilenebilir Elektrik Uretim AS (PAMEL), Tek-Art İnşaat Ticaret Turizm Sanayi ve Yatırımlar A.Ş. (TEKTU), Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. (KERVN) ve Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. (YYAPI) ise en çok düşen hisseler oldu.

Endeks bazında günün en iyi performansını %4 üzeri yükselişle spor endeksi gösterdi. Bu haftaki ralliye katılamayan elektrik endeksi bugün de endeksin gerisinde kaldı.

Yazar: Necdet Erginsoy