Bitcoin, DOGE, ETH Erirken Sadece Bu Altcoin Patladı!

Az bilinen bir kripto para birimi, Bitcoin, DOGE ve ETH erirken Cuma günü %75’in üzerinde değer kazandı.

DOGE ve ETH uyurken bu altcoin ilk 50’ye yaklaşıyor

Decred (DCR), Perşembe öğleden sonra 26.80 dolar fiyatından iki kattan fazla yükseldi. Fiyat Cuma günü bir saat içinde %50 arttı. Kabaca iki saatlik bir süre içinde, 40 dolardan 60 dolara yükseldi. Bu ivme 6 Ağustos’ta hız kesmeden devam ediyor. CMC verilerine göre piyasa değerine göre 71.sırada olan DCR, yazım sırasında son 24 saatlik kazancını %60’ın üzerinde tutuyor.

Pin

Decred (DCR) nedir ve neden yükseliyor?

On-chain verileri alıntılayan Decred gözlemcilerine göre, fiyat artışı bir dizi büyük satın alımdan kaynaklanıyor. Ayrıca, altcoin projesi Blockchain’inin kullanım alanlarını genişleten bir dizi geliştirme faaliyeti gördü.

Decred, PoW ve PoS birleşimi bir mekanizma kullanmaktadır. Geliştirici ekip bu sayede DCR token’in zorluklara uyum sağladığını ve koşullara hızlı bir adapte olduğunu söylüyor. Decred’in fiyatı balina talebi ve geliştirici faaliyetleri eşliğinde geçen haftadan bu yana %57 arttı. Son 30 günlük kazanımı %100’ün üzerinde.

Pin

Bu arada, DCR yatırımcıları son kazanımları Decred’de bilet sahibi oylama kavramına bağladılar. Paydaşlar, PoS prosedüründe oy kullanmaları için bir bilet karşılığında bir miktar DCR takas ediyor. Bireysel yatırımcılar tarafından bir veya daha fazla bilet satın alınabiliyor. Bir DCR bileti karşılığında, DCR sahipleri kripto paralarının bir kısmını protokolde kilitler. Yatırımcılar ayrıca, kilitleme mekanizmasının genel DCR kullanılabilirliğini önemli ölçüde azalttığını ve fiyatı artırdığını iddia ediyor.

Decred’in baş geliştiricisi web sitesi yükseltmesi için yol haritasını güncelledi

Cuma günü kullanıcıların işlemlerini kolaylaştıran Decred web sitesi revizyonu da önemli bir rol oynadı. Decred’in baş geliştiricisi Jake Yocom-Platt Perşembe günü bir tweet’te yükseltmenin tamamlandığını ve paydaşlar onay verir vermez dağıtım için hazırlandığını belirtti.

Decred, topluluğa katılımdan ve şeffaf yönetişimden yararlanmayı amaçlayan Blockchain tabanlı DAO token’dir. Decred’ın yerel kripto para birimi olan DCR, işlemler veya yatırım için kullanılabilir. DCR ayrıca yönetim ve stake içinde kullanılmakta.

DOGE, ETH ve BTC sabit bir gün geçiriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün Bitcoin, Ethereum ve DOGE sabit kaldı. Bu esnada, Bitcoin fiyatı 23.000 dolar üzerinde zaman geçiyor. Ethereum ve DOGE, sırasıyla %0,21 ve %1,23 değer kazanarak yeşilde işlem görüyor. ETH fiyatı 1,661.86 dolara düştükten sonra bugün tekrar 1.700 doları aştı.