Bitcoin Düşerken Türkler Durmadı: Bu Altcoin’lere Koştu!

Hafta sonuna girerken, Türkiye’deki yatırımcıların en çok hangi altcoin projelerini araştırdığına dair veriler geldi. Bitcoin (BTC)’in hafta içi 22.500 dolara kadar düştüğü bu hafta, Türkler 9 altcoin’i araştırmış durumda. Listede ayrıca Bitcoin de var İşte detaylar…

Türkiye’deki yatırımcıların odağında Bitcoin ve bu 9 altcoin var

Bu hafta genel olarak Bitcoin fiyat hareketin çok bir değişim yaşamadı. En düşük 22.526, en yüksek 24.806 doları gördü. Yine de, yatırımcıların odağında gibi gözüküyor. Kripto paralara yönelik verileri gösteren CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre, 6-12 Ağustos arasında, Türkiye’deki yatırımcılar platformda en çok aşağıdaki kripto paraları araştırdı:

  • Bone ShibaSwap (BONE): Ethereum tabanlı BONE, Shiba Inu ekosisteminin bir tokenıdır. Son derece popüler SHIB ve sınırlı arzı bulunan LEASH’in yanında yer alan BONE, tamamen denetlenmiş merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan borsa (DEX) platformu ShibaSwap için yönetim tokenı olarak hareket eder. BONE sahipleri, öncelikle platforma hangi ticaret çiftlerinin tanıtıldığıyla ilgili olarak ShibaSwap ekosisteminde oy kullanabilir ve teklif sunabilir.
  • STEPN Green Satoshi Token (GST): STEPN, Solana ve BNB Chain ağlarını kullanan bir mobil uygulamadır. Kullanıcılar, NFT spor ayakkabılarını satın alır. Ardından, bunları hareket halindeyken kripto para birimi kazanmak için kullanır. Ödüller, Green Satoshi Token (GST) şeklinde gelir.
  • Clover Finance (CLV): Clover Finance, bir Blockchain işletim sistemidir. Substrate tabanlı uygulamalar için tek duraklı, kullanımı kolay bir Blockchain altyapısı ve Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir çerçeve sağlar.
Pin
  • Bitcoin (BTC): İlk ve en büyük kripto para birimidir. Satoshi Nakamoto tarafından 2009 yılında oluşturulmuştur.
  • Ethereum (ETH): Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para ve ilk altcoin’dir. Ethereum, son zamanlarda, proof-of-work konsensüs algoritmasından proof-of-stake’e geçişi ifade eden Merge nedeniyle birçok insanın odağında. Merge’ün, 19 Eylül’de gerçekleşmesi beklenmekte.
  • Luffy (LUFFY): Luffy, efsanevi animelerden olan One Piece’in ana karakteri Monkey D. Luffy’den esinlenerek oluşturulmuştur. Kendisini, dünyanın ilk anime tokenı olarak tanımlıyor.
  • Port Finance (PORT): Port Finance, Solana üzerinde merkezi olmayan bir para piyasası protokolüdür. Çeşitli kredi ürünleri paketi sunmayı amaçlıyor.
  • Fantom (FTM):  Fantom, yüksek performanslı, ölçeklenebilir, EVM uyumlu ve güvenli bir akıllı sözleşme platformudur.
  • Baby Doge Coin (BABYDOGE): Baby Dogecoin, çevrimiçi Dogecoin topluluğu tarafından oluşturulan bir kripto paradır. Deflasyonist bir token olan Baby Dogecoin, zamanla kıt olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Step App (FITFI): Tıpkı Stepn gibi, hareket ederek kazanmayı sağlayan bir platformdur. Platformda kazanılan token FITFI’dir.