Bitcoin, Ethereum ve Ripple: Hafta İçinde Bu Rakamlar Bekleniyor!

Doğu piyasaları yeni bir haftaya taze bir şekilde açılıyor. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, satın alma baskısının yeniden canlandığını ortaya koyuyor. Ancak, BTC önemli bir engelin üstesinden gelemezse, yükselişin tersine dönüş yapması mümkün. Bu gerçekleşirse, Ethereum, Ripple ve diğer altcoinlerdeki son dalgalanmanın da hızla geri gelmesi muhtemel.

Bitcoin yükselişi bu seviyenin alınmasına bağlı

Daha önce açıklanan Bitcoin fiyatındaki fraktal hala geçerli. Ancak yükselişteki son artış, BTC’nin 23.383 dolar ila 24.198 dolar arz bölgesinden ayrılmasına neden oldu. Bu yükselişin, 24,362 dolarlık, bir saatlik fiyat verimsizliği etiketlenene kadar uzaması mümkün. Bu, ayılar için geri dönüşü olmayan noktadır ve bu nedenle, bahsi geçen seviyeyi savunmaları gerekiyor. Bununla birlikte, BTC boğalarının kontrolü ele elması ve 24.565 dolarlık direnç seviyesini bir destek seviyesine çevirebilmesi yükseliş için kilit öneme sahip. Bu olursa, fraktal oluşumunu geçersiz kılacak ve 28.000 dolar veya 29.000 dolara bir ralliyi tetikleyecek.

Pin

Bununla birlikte, BTC 24,362 dolar seviyesini geçemezse, düşüş görünümünün bozulmadan kaldığını ortaya koyacak. Böyle bir durumda, yatırımcılar Bitcoin fiyatının 22.794 dolardan 200 haftalık SMA’ya dönmesini bekleyebilirler. 30 günlük EMA’nın 22.694 dolarda kırılması, düşüş rejiminin başladığını teyit edecek. Ardından, 21.440 dolar ve 21.115 dolara bir çöküşün önünü açacak. Ek olarak, CryptoQuant’tan bir analist, BTC için dibin 17.622 dolarda yer almadığını öne sürüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, 18 Haziran tarihinde bu seviyeyi görmüştü. Bunun ardından piyasa katılımcıları, 17.622’yi dip olarak tanımlamaya başlamıştı. Analiste göre, alım baskısına rağmen Bitcoin’in 20.000 doların altını tekrar ziyaret etme olasılığı hâlâ mevcut.

Ethereum gücünü test etmek istiyor

Ethereum fiyatı bir geri dönüş yapmaya çalışıyor. Buna göre şu anda 100 günlük EMA ile çakışan 1.730 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. Bu direnç seviyeleri kümesi, ETH için bir kırılma noktası görevi görüyor. Bir kırılma, 200 günlük EMA olarak adlandırılan 2.147 dolara patlayıcı bir hareketle sonuçlanacak gibi duruyor. Ancak bu senaryo, Bitcoin’in fiyat hareketine büyük ölçüde bağlı olmaya devam ediyor. BTC boğaları fiyatı 24.565 dolar direnç seviyesini geçemezse, bu iyimser girişim ortadan kalkacaktır. Öte yandan, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum fiyatının, kendisi veya Bitcoin fiyatı nedeniyle 1.730 dolardan reddedilmesi mümkün. Bu yaşanırsa, büyük olasılıkla ayıların varlığını doğrulayacaktır. Buna göre, ETH daha aşağı düşüş yaşayacak ve dört saatlik fiyat verimsizliğini 1.446 dolarda dolduracaktır.

Pin

XRP bir sonraki hamlesi için konsolide oluyor

XRP fiyatı, 30 günlük ve 50 günlük EMA’ların üzerinde. Ayrıca, 100 günlük EMA’ya doğru 0.421 dolardan yükselme potansiyeli gösteriyor. Bu nedenle, ETH’den daha iyi bir konumda gibi duruyor. Sonuç olarak, yatırımcıların %12’lik patlayıcı bir ralliye hazırlıklı olmaları gerekiyor. Ancak bu yükseliş beklentisine şüpheyle yaklaşmanızda fayda var. Bitcoin fiyatının reddedilip trendini tersine çevirmesi mümkün. Bu, şu anda piyasada olan yükselişe son verecektir. Yani Ripple ralli tahmini, büyük ölçüde BTC fiyatına bağlıdır. Ayrıca XRP fiyatında, 0,381 dolar direnç seviyesindeki bir ret gerçekleşebilir. Bu olursa, boğaların zayıf olduğunu gösterecektir. Buna göre, 30 günlük EMA’nın 0,362 dolarda kırılması, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Sonuç olarak, 0,340 dolara olası bir çöküşü tetikleyecektir.

Pin