Bitcoin Öngörüleri Çıkabilen Analist: Bu Seviyeleri Kırmamız An Meselesi!

Lider kripto Bitcoin (BTC)’nin attığı adımları başarılı bir şekilde tahmin eden Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yeni öngörülerini paylaştı. Analiste göre, lider kripto para Bitcoin, hala 100.000 dolara ulaşma yolunda ilerliyor.

Bu tür makroekonomik koşullarda ne alınır?

Lider kripto para Bitcoin için 100 bin dolar hedefi hala daha geçerli mi? Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek 4x bir artışı ifade ediyor. Bitcoin öngörülerinde isabet ettiren Mike McGlone Bitcoin için yeni tahminlerini paylaştı. İsabetli Bitcoin tahminleriyle tanının Mike McGlone’un başarılı öngörülerine Kriptokoin.com’un bu makalesinden bir göz atmanız mümkün.

Analist, ilk önce petrol fiyatlarının 2022’nin ikinci yarısında aşağı yönlü bir yörüngede devam edeceğine inanıyor. Analiste göre, batan ham petrolün küresel deflasyonist eğilimleri işaret etmesi muhtemel. Bu da ABD Federal Rezervinin büyük olasılıkla faiz artışlarını anlamına geliyor. New York Federal Rezerv Bankası tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre, enflasyon beklentileri ABD’de tüm zaman dilimlerinde düştü. Mike McGlone’a göre bu tür makroekonomik koşullarda altın satın alınabilir. Çünkü McGlone, sarı metalin 2.000 dolar seviyesini geri kazanacağını tahmin ediyor.

Pin

Mike McGlone, Bitcoin için 100 bin dolarda ısrarcı!

Bununla birlikte emtia stratejisti, Bitcoin’in altın ve Hazine tahvillerinin yüksek beta versiyonu olarak hareket etmeye başlayacağını söylüyor. McGlone defalarca Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini ifade etti. Ancak diğer isabetli tahminlerinde sapan bu tahmini tutmadı. Hatta, lider kripto para bu Haziran ayında 17.600 dolara kadar geriledi. Yine de analist, aşırı yükseliş tahmininin arkasında durmaya devam ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD istihdam raporu, geçen hafta piyasaları şok etti. Son derece güçlü gele istihdam raporu, muhtemelen ABD Merkez Bankası’nı faizleri daha agresif bir şekilde düşürmeye teşvik edecek. Mike McGlone, Lider kripto para Bitcoin için en büyük ters rüzgarın cesaretlendirilmiş bir Fed olduğunu söylüyor.

Bu arada, bugün erken saatlerde Bitcoin fiyatı, hisse senetleriyle birlikte toplanarak 24.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Lider kripto para, rekor seviyesinden hala %65,39 gibi bir oranlar uzakta duruyor. Mike McGlone’un hedef olarak işaret ettiği 100.000 dolar seviyesine ulaşması mümkün mü bilinmez. Ancak bu seviyeyi elde etmek için Bitcoin’in %316 artış kaydetmesi gerekiyor.