Bitcoin, SHIB Düşerken Türkler, Bu Altcoin’lere Akın Etti!

Bitcoin ve kripto para birimleri, dünya çapında birçok insanın ilgisini çekiyor. Ancak Türkiye’deki yatırımcıların ilgisi, birçok ülkeyi aşıyor. Peki, Türkiye’deki yatırımcıların odağında son zamanlarda hangi coin’ler yer aldı? İşte Bitcoin, SHIB gibi coin’lerin hafif bir ivme kaybettiği geçtiğimiz hafta Türkiye’deki yatırımcıların en çok araştırdığı altcoin projeleri ve özellikleri…

BTC, SHIB düşerken bu hafta yatırımcılar, bu altcoin projelerini araştırdı

Kripto para veri analiz platformu CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere göre 30 Temmuz ve 5 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’deki yatırımcılar, en çok aşağıdaki altcoin’leri araştırdı. Bu coin’lerin, geçtiğimiz haftaki coin’lerle benzerlik taşıdığını belirtmekte fayda var. Yalnızca Napoli Fan Token ve Alyattes, geçtiğimiz haftalarda listelerde olmamasıyla öne çıkıyor.

  • STEPN Green Satoshi Token (GST): Green Satoshi Token (GST), STEPN Blockchain’inin yerel bir oyun tokenidir. Blockchain, bir oyunlaştırma tasarımı ve günlük aktiviteleri yürütmek için eğlenceli bir yol sunmayı amaçlıyor.
  • Bitcoin (BTC): Bitcoin, herhangi bir kişinin, grubun veya kuruluşun kontrolü dışında para ve bir ödeme şekli olarak hareket etmek üzere tasarlanmıştır. Böylece finansal işlemlerde üçüncü tarafların katılımı ihtiyacını ortadan kaldıran bir kripto para birimidir.
  • Ethereum (ETH): Özünde, Ethereum, Blockchain teknolojisi ile desteklenen merkezi olmayan bir küresel yazılım platformudur. En yaygın olarak yerel kripto para birimi Ethereum veya ETH ile bilinir.
  • Evmos (EVMOS): Evmos, bir Blockchain’ler Arası İletişim protokolüdür. Bu protokol, şu anda varlıkları farklı Blockchain’ler arasında taşımanın en güvenli ve en güvenli ve merkezi olmayan yoludur. Birden fazla zincir arasında birlikte çalışabilirliği ortaya çıkarır.
Pin
  • CEEK Smart VR (CEEK): CEEK, müzisyenlerin müzikleri etrafında sanal dünyalar yaratmaları için tokenize edilmiş bir bileşeni keşfetmeyi amaçlayan bir metaverse coin’dir.
  • Bone ShibaSwap (BONE): BONE, ShibaSwap ekosisteminin bir yönetim tokenıdır. Shiba topluluğunun teklifler için oy kullanmasına olanak tanır.
  • FEG (FEG): FEG Token, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde merkezi olmayan bir işlem ağıdır. %2 işlem vergisine sahip, aşırı deflasyonist, topluluk odaklı bir yönetim tokenı olan yerel FEG tokenı tarafından yönlendirilir.
  • Luffy (LUFFY): Luffy, ilk anime tokenı olma özelliğini taşıdığını söylüyor.
  • Napoli Fan Token (NAP): SSC Napoli’nin resmi taraftar tokenı olan NAP, SSC Napoli ve Socios işbirliği ile piyasaya giren bir coin’dir.  
  • Alyattes (ALYA): Alyattes projesi, kripto para birimlerinin tüm sektörlerinin mevcut sorunları için çözüm odaklı bir token olarak oluşturulmuştur.