Bitcoin Yakında Hangi Seviyelerde Olacak? Tahminler Ne?

Kripto para piyasası değeri 1.07 trilyon dolara düştüğü için Salı akşamı çoğu altcoin kırmızıda işlem gördü. Bu esnada Bitcoin 22.5000 dolar seviyelerine kadar derinleşti. Şimdi Tone Vays ve Justin Bennet gibi kripto analistleri mevcut seviyelerin dip olup olmadığını tartışıyor…

Tone Vays, Bitcoin için çoklu yükseliş sinyalleri görüyor

İlk analist Tone Vays, önemli teknik metriklerin, son satışların ardından Bitcoin için yükselişe geçtiğini söylüyor. Yeni YouTube yanında Vays, haftalık grafik birden fazla yükseliş sinyali verirken Bitcoin’in güçlü gördüğünü söyledi. Analiste göre MRG (momentum tersine çevrilme indikatörü) ve 200 haftalık hareketli ortalamanın korunması yükseliş işaretleri. Aşağıdaki teknik grafiği paylaşan analist fiyatın MA çizgisiyle ilişkisinin bu sefer farklı olduğunu söylüyor:

Bitcoin MACD‘yı geçmek üzere. Bu bir yükseliş işareti. Daha önce burada bulunduk. Pek bir şey toplamadı ama sanırım bu sefer farklı.

Pin

MRI ve MACD, olası trend değişimlerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Vays, iki önemli teknik indikatörün de BTC için güç belirtileri gösterdiğini ekliyor. Vays’e göre, bir varlığın alım ve satım baskısını ölçen Chaikin para akışı (CMF) “umut verici görünüyor”. Buna ek olarak, deneyimli analist, olası trend dönüşlerine işaret eden bir momentum indikatörü olan RSI’ın da yükselişe geçtiğini söylüyor. (5:50)

Pin

Bitcoin ve altcoin piyasası nadir dip sinyalleri veriyor

Diğer yandan, TechDev lakaplı Twitter analisti, bir yıldan fazla bir süredir hareketsiz kalan Bitcoin’i takip eden bir metrik olan 1 yıllık HODL dalgalarının önemini anlatıyor. Statik BTC’nin 2012, 2015 ve 2019’da zirve yaptığı önceki üç örnekte, kısa süre sonra bir ralli izledi. Analist Twitter’dan aşağıdaki istatistikleri paylaşıyor:

1 yıl+ HODL dalgası 200 günlük değişim oranı 0,1’in üzerinde zirve yapıyor. 11 yılda 4 sinyal

Pin

Justin Bennet: Bitcoin boğaları doları bekliyor

Kripto analisti Justin Bennet, Bitcoin boğalarının doları beklediğini söylüyor. En son tweet’lerinde, boğaların doların gün içi dip seviyesi 105.05’ten 103’e düşüş beklediğini söyledi.

Grafik uzmanı Ali Martinez’e göre Bitcoin direnci test ediyor. Analiste göre Bitcoin fiyatında 23.530 doların üzerinde bir “temiz kapanış”, 24.400 dolarlık arz bölgesini yeniden test etmesine izin verecek

Bitcoin madencileri mevcut koşullarda neler yapıyor?

Mayıs ve Haziran ayına kadar madenciler Mayıs 2021 kazasından kurtularak ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Hash rate Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak Haziran kazasıyla birlikte hash rate 202 Eh/s’ye düşerek bir darbe aldı.

Pin

Sonuç olarak, madencilik zorluğu da düşmeye başladı ve dört ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bunun nedeni, artan operasyon maliyetleri ve azalan karlar nedeniyle makinelerini kapatmak zorunda kalan madencilerin ortadan kaybolmasıydı. Bu ortam fiyat düşüşü nedeniyle ortaya çıktı.

Pin

Üç buçuk yılın en düşük seviyesini gördükten bir ay sonra, Puell Multiple aşırı stres bölgesinden toparlandı. Ancak metrik madencilerin hala stres altında olduğunu gösteriyor.

Pin

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin bugün tekrar 23.000 doların üzerinde işlem görüyor. Dün akşam 22,723.85 dolara düştükten sonra bugün %2 civarında yeşilde işlem görüyor.