BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Bitcoin ve DOGE dahil çoğu büyük altcoin, güçlü destek seviyelerine yakın alımlara tanık oluyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, bu da boğa hissine işaret ediyor. Bitcoin ve altcoin’ler yükseliş hareketlerine devam edebilir mi, yoksa toparlanma daha yüksek seviyelerde düşecek mi? Analist, öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin ve altcoin’ler, traderlar düşüşü satın aldıkça ABD hisse senetlerini 3 Ağustos’ta daha yüksek izliyor. Haziran ayındaki keskin düşüşten bu yana wholecoiner sayısı 40.000 arttığından, daha küçük yatırımcılar Bitcoin’deki ayı piyasasından en iyi şekilde yararlanıyor. Buna karşılık, 1.000’den fazla Bitcoin’e sahip cüzdan adresleri Mayıs’tan bu yana 113 azaldı.

Ancak bazı analistler, Bitcoin’in henüz bir makro dip oluşturmadığını söylüyor. Trade firması QCP Capital, Bitcoin’in yüksek oynaklık nedeniyle üçüncü çeyreğin çoğu için kademeli olarak yükselmesini bekliyor. QCP Capital, Bitcoin rallisinin 28.700 dolar civarında bir çatıya ulaşacağına inanıyor. Uzun vadede firma, Bitcoin’de yaklaşık 10.000 dolara kadar nihai bir kapitülasyonu dışlamıyor. Bunun da ayı piyasası için bir dibe işaret etmesi mümkün.

PinGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bununla birlikte, Bitcoin madencileri, Haziran ayındaki kapitülasyonun ardından Temmuz ayında Bitcoin varlıklarını artırdılar. Bunun için iyimser bir modda görünüyorlar. On-chain analitik firması CryptoQuant’ın verilerine göre, madencilerin elindeki Bitcoin, o zamandan beri en yüksek seviyelere ulaştı. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi  

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2 Ağustos’ta güçlü bir destek görevi gören 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (22.632 dolar) düştü. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Pin

Alıcılar şimdi fiyatı 24.668 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ayıların sert bir direnç gösterebileceği BTC’nin 28.000 dolara yükselmesi mümkün. Boğalar bu engeli aşarsa, rallinin 32.000 dolara kadar uzaması olası. Eğer fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, daha yüksek seviyelerin ayılardan satış çekmeye devam ettiğini gösterecektir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanışın, BTC’yi 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (21.344 dolar) ve ardından destek hattına indirmesi muhtemel.

Ethereum (ETH)

ETH, 2 Ağustos’ta geri döndü ve 20 günlük EMA’ya (1.545 dolar) düştü. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde düşüşü satın aldığını gösteriyor.

Pin

Boğalar bir kez daha 1.700 ile 1.785 dolar arasındaki genel direnç bölgesini temizlemeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, potansiyel bir eğilim değişikliğini gösterecektir. ETH’nin daha sonra 2.000 dolara ve daha sonra 2.200 dolara yükselmesi mümkün. Bu yükseliş görüşünü geçersiz kılmak mümkün. Bunun için ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Bunun, 1.280 dolarlık güçlü desteğe düşüşün kapılarını açması olası. Bu seviyeden bir sıçramanın, ETH’yi birkaç gün için 1.280 ile 1.700 dolar arasında tutması mümkün.

Binance Coin (BNB)

BNB, 2 Ağustos’ta 275 dolarlık destekten sıçradı. Bu da duyarlılığın pozitife döndüğünü ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Pin

Boğalar şimdi fiyatı 300 dolardan genel direncin üzerine çıkarmak için bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, BNB’nin ivme kazanması ve 350 dolarda sert genel dirence doğru yükselmesi mümkün. Artan 20 günlük EMA (268 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş görünümünün, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse yakın vadede geçersiz olması muhtemel.

Ripple (XRP)

XRP’nin 3 Ağustos mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 20 günlük EMA’yı (0,36 dolar) savunmaya çalıştığını gösteriyor. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor.

Pin

Boğalar fiyatı 0,39 ila 0,41 dolar direnç bölgesinin üzerine itebilir. Bu durumda, XRP’nin yeni bir yukarı hareketin başlangıcını işaret etmesi olası. XRP, daha sonra ayıların tekrar güçlü bir savunma oluşturabileceği 0,48 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, 20 günlük EMA’nın altına kırılma olasılığı artar. Bu olursa, XRP’nin menzile bağlı hareketine birkaç gün daha devam etmesi muhtemel.

Cardano (ADA)

ADA, son birkaç gündür 0,40 ile 0,55 dolar arasında geniş bir aralıkta kaldı. Boğalar şu anda hareketli ortalamaları savunmaya çalışıyor.

Pin

Başarılı olurlarsa, ADA’nın 0,55 dolardan genel dirence tırmanması mümkün. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olmaya devam ediyor. Boğalar bu engeli aşarsa, ADA’nın 0,63 dolara ve daha sonra 0,70 dolara yükselmesi olası. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ADA’nın 0,45 dolardan acil desteğe kayması mümkün. Bu seviyeden bir sıçramanın 0,45 ile 0,55 dolar arasında daha dar bir aralık oluşturması olası. Ayrıca, 0,45 doların altındaki bir kırılmanın 0,40 dolara düşüşün yolunu açması muhtemel.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve AVAX analizi

Solana (SOL)

SOL, 2 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (40 dolar) altına düştü. 3 Ağustos’ta 50 günlük SMA’ya (37 dolar) geriledi. Şamdandaki uzun kuyruk, traderların destek çizgisini savunduklarını gösteriyor.

Pin

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, SOL’un kademeli olarak 48 dolara kadar çıkması mümkün. Bu, üzerinde durulması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanışın, 71 dolarlık bir hedef hedefi olan yükselen üçgen modelini tamamlaması olası. Tersine, eğer geri tepmenin gücü yoksa, ayılar SOL’u destek çizgisinin altına düşürmeye çalışacaklardır. Bunu başarırlarsa, yükseliş kurulumu reddedilecek. Dolaysıyla SOL’un 31 dolara kayması muhtemel.

Dogecoin (DOGE)

Boğalar, Dogecoin’in (DOGE) 50 günlük SMA’da (0,07 dolar) geri çekilmesini durdurmaya çalışıyor. Geri tepme 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) üzerinde devam ederse, 0,08 dolarlık bir yeniden test mümkün.

Pin

Boğalar, yükselen üçgen modelinin tamamlandığının sinyalini vermek için DOGE fiyatını 0,08 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu olursa, DOGE 0,10 dolara ve ardından 0,11 dolarlık model hedefine yükselebilir. Aksine, eğer toparlanma güçten yoksunsa, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğuna işaret edecektir. Bunun, fiyatı trend çizgisi desteğine çekmesi mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanışın, yükseliş kurulumunu geçersiz kılması olası.

Polkadot (DOT)

DOT, genel dirençten geri döndü. Daha sonra, boğaların geri çekilmeyi durdurmaya çalıştığı 20 günlük EMA’ya (7,70 dolar) düştü.

Pin

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı genel direncin 9 doların üzerine çıkarırsa, DOT’un 10,80 dolara ve ardından 12 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, DOT’un kalış süresini birkaç gün daha 6 ile 9 dolar arasında uzatabileceğini önerecektir.

Polygon (MATIC)

MATIC, 2 Ağustos’ta 20 günlük EMA’dan (0,84 dolar) sıçradı. Bu da boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Fiyatın daha sonra 0,98 ile 1,01 dolarlık genel direnç bölgesini yeniden test etmesi mümkün.

Pin

RSI üzerinde gelişen negatif ayrışma ihtiyatlı olmayı garanti etse de, yukarı eğimli hareketli ortalamalar alıcılar için avantaja işaret ediyor. Boğalar genel direnç bölgesini aşarsa, MATIC’in 1,26 dolara yükselmesi olası. Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, MATIC’in 0,75 dolardan güçlü desteğe düşmesi muhtemel. Bu seviyeden keskin bir toparlanmanın, MATIC’i birkaç gün için 0,75 ile 1 dolar arasında tutması mümkün.

Avalanche (AVAX)

Ayılar, 2 Ağustos’ta AVAX’ı 20 günlük EMA’nın (22,71dolar) altına düşürmeye çalıştı. Ancak boğalar yerini korudu. Bu, traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor.

Pin

Boğalar, fiyatı 26,38 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, AVAX’ın, hedefi 33 dolar ve ardından 38 dolar olan bir yükseliş üçgeni modelini tamamlaması mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, AVAX’ın destek hattına kayması olası. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanışın, avantajı ayılar lehine çevirmesi mümkün.