BTC, DOGE, MATIC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Bitcoin (BTC) ve birçok altcoin, kripto ve hisse senedi piyasalarındaki duyarlılık gelişmeye devam ettikçe dip modellerini oyuyor. Alıcıların Bitcoin’deki ve seçilmiş altcoin’lerdeki genel engeli aşması mümkün mü? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için en büyük 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor. Biz de analistin tahmin ve değerlendirmelerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), “olumlu” bir TÜFE verisi ve BlackRock’un bir spot Bitcoin yatırım ürünü piyasaya sürdüğüne dair haberler gibi iki katalizörü olmasına rağmen, 11 Ağustos’ta 25.000 dolar seviyesindeki engeli aşamadı.

Buna karşılık, Ethereum (ETH), Goerli test-net’in Proof-of-stake’i başarıyla etkinleştirdiği haberlerindeki son kazanımlarını korumayı başardı. Bu da, Ethereum’un 15 veya 16 Eylül için planlanan main-net geçişinin yolunu temizledi. Santiment verileri, Ethereum balina işlemlerinin olası balina birikimi ile birlikte arttığını gösteriyor.

PinGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Ancak analistler, mevcut toparlanmanın beklentileri konusunda bölünmüş durumdalar. Bazıları Bitcoin rallisinin 28.000 doların üzerine çıkabileceğini söylüyor. Diğerleri ise o kadar da yükselişte değil. Fiyatın düşeceğini ve ayı trendinin devam etmesini bekliyorlar. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

BTC, 11 Ağustos’ta 24.668 dolarda genel direncin üzerine çıktı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Pin

BTC fiyatı, 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (23.151 dolar) ile 24.668 dolar arasında sıkışmış durumda. Genellikle, dar bir aralık trade’inin bir aralık genişlemesi izler. Ancak kopuşun yönünü kesin olarak tahmin etmek zordur. Bu durumda, 20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede. Bu da BTC için en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 25.000 doların üzerine çıkarır ve sürdürürse, yükseliş momentumunun artması mümkün. Böyle BTC, 28.000 dolara ve ardından 32.000 dolara yükselebilir. Bu olumlu görüşün, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse kısa vadede geçersiz olması muhtemel. BTC daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (21.845 dolar) düşebilir.

Ethereum (ETH)

ETH, 11 Ağustos’ta 2.000 doların üzerine çıkmaya çalıştı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların seviyeyi canlı bir şekilde savunduklarını gösteriyor.

Pin

Bununla birlikte, olumlu bir işaret, boğaların zemini ayılara bırakmamış olmasıdır. Bu, trader’ların yukarı hareketin devam edeceğini düşündükleri için kâr elde etmek için acele etmediklerini gösteriyor. Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Boğalar fiyatı 2.000 doların üzerine çıkarırsa, ETH’nin düşüş trendi çizgisine yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde düşerse, ayılar ETH’yi 1.700 dolarlık kırılma seviyesine indirmeye çalışacaklar. Boğaların bu desteğe düşüşü satın alması bekleniyor.

Binance Coin (BNB)

BNB, genel direnç bölgesinde 338 ila 350 dolar arasında sert bir dirençle karşı karşıya. Ayılar, boğaların bu engeli aşma girişimlerini defalarca engellemiş olsa da, alıcılar fazla vazgeçmedi. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için çıkışa acele etmediklerini gösteriyor.

Pin

Tepe direnci yakınında sıkı bir konsolidasyon, bunun üzerinde bir kırılma olasılığını artırır. Bu olursa, BNB’nin 380 dolara ve ardından 414 dolara yükselmeye çalışması mümkün. Aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli destek, 20 günlük EMA’dır (300 dolar). Ayılar fiyatı bu seviyenin altına düşürürse, BNB’nin 275 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (261 dolar) düşmesi olası. Bu desteğin altında bir kırılmanın, avantajı ayılar lehine çevirmesi muhtemel.

Ripple (XRP)

XRP, 0,39 dolar genel direnci ile 20 günlük EMA (0,37 dolar) arasında sıkışmış durumda. Ayılar 9 ve 10 Ağustos’ta bu belirsizliği kendi lehlerine çözmeye çalıştı. Ancak boğalar düşüşü satın aldı. Daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı.

Pin

Alıcılar, 11 Ağustos’ta fiyatı 0,39 doların üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar yerini korudu. Bu, 0,39 dolar ve 50 günlük SMA’nın (0,35 dolar) kısa vadede dikkat edilmesi gereken kritik seviyeler olduğunu gösteriyor. Alıcılar genel engeli aşarsa, XRP’nin 0,48 dolara ve daha sonra 0,54 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse XRP’nin 0,30 dolardan kritik desteğe doğru kayması olası.

Cardano (ADA)

Alıcılar, 11 Ağustos’ta ADA’yı 0,55 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar seviyeyi başarılı bir şekilde tuttu. Fiyatın şimdi 20 günlük EMA’ya (0,51 dolar) düşmesi olası.

Pin

20 günlük EMA ile 0,55 dolar arasındaki dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Alıcılar fiyatı 0,55 doların üzerine çıkarırsa, ADA’nın 0,63 dolara ve ardından 0,70 dolarda sert genel dirence yükselmesi mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, ayılar desteği 0,45 dolardan zorlamaya çalışacaklar. Destek devam ederse, ADA’nın konsolidasyonu bir süre daha 0,45 ile 0,55 dolar arasında uzatması olası.

SOL, DOGE, DOT, MATIC ve AVAX analizi

Solana (SOL)

SOL, 10 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (39 dolar) sıçradı. Bu da, boğaların daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 48 dolardan genel dirence çekmeye çalıştı. Ancak ayılar 11 Ağustos’ta 45,32 dolarda toparlanmayı durdurdu.

Pin

SOL’un bir süre daha yükselen üçgen formasyonu içinde işlem görmeye devam etmesi olası. Ayıların bu yükseliş kurulumunu geçersiz kılmak için fiyatı destek çizgisinin altına düşürmesi gerekecek. Alternatif olarak, boğalar, yükseliş modelini tamamlamak için fiyatı 48 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu olursa, SOL’un 60 dolara yükselmesi ve ardından 71 dolardan kalıp hedefine geçmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 11 Ağustos’ta 0,08 dolardan genel dirençten bir kez daha geri döndü. Bu, ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

Pin

Ayılar, fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmeye ve yükselen üçgen formasyonunun trend çizgisine meydan okumaya çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacak. Ayrıca, 0,06 dolarlık olası bir yeniden test için kapıları açacak. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösterecek. Boğalar, yükselen üçgen modelini tamamlamak için fiyatı 0,08 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacak. Bu olursa, DOGE’nin 0,10 dolara yükselmesi olası.

Polkadot (DOT)

DOT, boğalar ve ayılar arasında 9 dolarlık kırılma seviyesinin yakınında yakın bir savaşa tanık oluyor. Boğalar seviyeyi desteğe çevirmeye çalışırken ayılar fiyatı 9 doların altına çekmeye çalışıyor.

Pin

Yükselen 20 günlük EMA (8,47 dolar) ve pozitif bölgede RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 9,65 doların üzerine çıkarsa, DOT’un 10,80 dolara ve daha sonra 12 dolara yükselmesi mümkün. Alternatif olarak, fiyat 9 dolarlık güçlü destek bölgesinin ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. DOT’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (7,62 dolar) düşmesi muhtemel.

Polygon (MATIC)

MATIC, son birkaç gündür 20 günlük EMA (0,88 dolar) ile 0,96 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu da alıcılar ve satıcılar arasında kararsızlığa işaret ediyor.

Pin

Bu belirsizlik yukarı yönde çözülürse, MATIC’in 1,02 dolarda sert genel direnç seviyesine yükselmesi mümkün. Boğalar, yukarı hareketin bir sonraki ayağının 1,26 dolara ve daha sonra 1,50 dolara başladığını işaret etmek için bu engeli aşmak zorunda kalacak. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, kısa vadeli avantajın ayılar lehine dönmesi olası. MATIC’in daha sonra 0,75 dolardan güçlü desteğe düşmesi muhtemel.

Avalanche (AVAX)

AVAX, son birkaç gündür 26,38 dolar kırılma seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bu da boğaların avantajlarından vazgeçmek için acele etmediğini gösteriyor.

Pin

Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA (25,6 dolar) ve aşırı alım bölgesine yakın RSI, alıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 31 doların üzerine çıkarsa, AVAX’ın ivme kazanması olası. Daha sonra 33 dolara ve ardından 39,05 dolarlık model hedefine yükselmesi mümkün. Bu olumlu görüşün, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerde kısa vadede geçersiz olması muhtemel. Bu olursa, AVAX’ın 50 günlük SMA’ya (21,91 dolar) ve ardından destek hattına düşmesi olası.