BTC, DOGE, SOL ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Bitcoin fiyatı mevcut aralığından çıkmayı ve 24.000 doları desteklemek için çevirmeyi amaçlarken, altcoin’ler dip formasyonlarını doğrulamaya çalışarak yukarı yönlü hareketi takip ediyor. BTC ve seçili altcoinl’er, ilgili genel direnç seviyelerinin üzerine çıkıp kısa vadede toparlanmayı uzatabilir mi? Analist Rakesh Upadhyay, BTC, DOGE, SOL ve 7 altcoin’in teknik analizleriyle cevaplıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı %4’ün artarak 24.000 doları aştı

Bitcoin (BTC), 7 Ağustos’ta 22.846 doları geri aldı ve 8 Ağustos’ta ivme kazandı. Alıcılar fiyatı 24.000 doların üzerine çıkardı ve genel dirence 24.668 dolardan meydan okuyorlar.

Pin

20 günlük EMA yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı genel direncin üzerine çıkarırsa, analiste göre BTC fiyatı yukarı yönde ivme kazanacak. Ayrıca arada önemli bir direnç olmadığı için boğaların 28.000 dolar yolunda önleri açık. Ayılarda toparlanmayı bu seviyede durdurmaya çalışacak. Ancak boğalar bu engeli aşarsa, analiste göre yukarı hareket 32.000 dolara işaret ediyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat 24.668 dolardan düşerse, BTC 20 günlük EMA’da 22.846 yönelecek. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma, ayıların fiyatı 21.594 dolara çekmesi için güç sağlayacak. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayıların tekrar sahne alacağını önerecek.

Ethereum (ETH)

Alıcılar, 5 Ağustos’ta Ethereum’u genel direncin üzerine 1.700 dolara itti. Daha sonra boğalar 6 ve 7 Ağustos’ta kırılma seviyesini başarıyla savundu.

Pin

Boğalar fiyatı 1.785 doların üzerinde sürdürürse, analiste göre ETH boğaları tekrar sahne alacak. Bu ivme ETH fiyatını psikolojik seviyeye 2.000 dolara yönlendiriyor. Bu seviye aynı zamanda ayıların satışını çekecek. Ancak boğalar bir sonraki düşüşü 1,700 doların üzerinde durdurursa, 2000 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Bu olursa, EHH fiyatı düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın (1.606 dolar) altına düşerse kısa vadede geçersiz olacak. Analiste göre fiyat daha sonra 1.362 dolara doğru ivme kazanabilir.

BNB Coin (BNB)

BNB, ayıların güçlü bir duvar ördüğü 338 ile 350 dolar arasındaki direnç bölgesine ulaştı.

Pin

Fiyat mevcut seviyeden düşerse, analiste göre BNB fiyatı 289 dolara yönelecek. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü güçlü bir sıçrama, olumlu hissiyatın bozulmadığını ve yatırımcıların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor.

Boğalar daha sonra tepe bölgesini temizlemek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, BNB fiyatı daha da ivme kazanacak. Analiste göre bu senaryoda boğalar 414 doları hedefliyor. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olacak.

XRP (XRP)

Ripple’ın (XRP) fiyatı, son birkaç gündür 0,36 dolar ile genel direnç 0,39 dolar arasında sıkıştı. Genellikle, bu tür dar aralıklar, bir aralık genişlemesine yol açar.

Pin

Pozitif alanda yükselen 20 günlük EMA ve RSI, alıcılar için avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 0,39 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, yeni bir yukarı hareketin başlamasını önerecek. Analiste göre XRP daha sonra 0,48 dolara ve daha sonra 0,54 dolara yönelecek.

Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olacak. XRP daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,35 dolara) düşebilir. Böyle bir hareket, XRP’nin aralık içinde biraz daha zaman geçirebileceğini düşündürür.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), 5 Ağustos’ta 0,50 dolardan sıçradı ve 0,55 dolardan güçlü genel dirence ulaştı.

Pin

Teknik kısımda, 20 günlük EMA yükseliyor ve RSI pozitif bölgede. Bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,55 doların üzerine çıkarsa, analiste göre ADA fiyatı yukarı yönde yürüyüşe 0,63 dolara ve ardından 0,70 dolara başlayacak. Ayılar bu seviyede güçlü bir meydan okumaya hazırlanıyor.

Bu olumlu görüşü geçersiz kılmak için, ayıların fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürmesi ve sürdürmesi gerekecek. Sonuç olarak ADA’nın 0,40 ila 0,55 dolar arasında kalma süresini bir daha uzatabilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL) 5 Ağustos’ta 40 doların üzerine çıktı. Böylece boğalar ayıların fiyatı tekrar seviyenin altına düşürme girişimlerini engelledi. Satın alma 8 Ağustos’ta yeniden başladı ve boğalar fiyatı 48 dolardan genel dirence çekmeye çalışacak.

Pin

20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 48 doların üzerine çıkarsa, yükselen üçgen formasyonu tamamlanacak. Analiste göre SOL fiyatı daha sonra 60 dolara ve ardından 71 dolardaki formasyon hedefine bir ralliye hazırlanacak.

Alternatif olarak, önceki iki durumda olduğu gibi fiyat 48 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi agresif bir şekilde savunduğunu gösterir. Bu, SOL fiyatını birkaç gün daha üçgenin içinde tutabilir. Yükseliş kurulumu, destek çizgisinin altındaki bir kırılmada geçersiz olacak.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), 7 Ağustos’ta 0,07 dolardan sıçradı. Bu da boğaların hareketli ortalamaları canlı bir şekilde savunduklarını gösteriyor. Ancak, 8 Ağustos mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptığını gösteriyor.

Pin

Yassı hareketli ortalamalar, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösterirken, pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 0,08 dolardan genel direncin üzerine iterse, yükselen üçgen formasyonu tamamlayacaklar. DOGE fiyatı daha sonra 0,10 dolardan psikolojik dirence doğru bir ralliye hazırlanacak.

Tersine, fiyat genel dirençten düşerse, DOGE fiyatı birkaç gün daha üçgenin içinde kalabilir. Ayıların, yükseliş kurulumunu geçersiz kılmak için fiyatı trend çizgisinin altına düşürmesi gerekecek.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) 6 Ağustos’ta genel dirençten 9 dolardan geri döndü. Ancak boğalar ayılara teslim olmadı. 7 Ağustos’ta alımlarına devam ettiler ve fiyatı 8 Ağustos’ta genel direncin üzerine çıkardılar.

Pin

20 günlük EMA yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 9 doların üzerinde tutarsa, yükseliş momentumu artabilir ve DOT fiyatı 10,80 dolara ve daha sonra 12 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat düşer ve 9 doların altına düşerse, kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. DOT daha sonra 8,07 dolara ve ardından 7,49 dolara yönelecek.

Polygon (MATIC)

MATIC, 7 Ağustos’ta bir Doji mum çubuğu modeli oluşturdu ve bu durum 8 Ağustos’ta yukarıya çıktı. Bu, boğaların 20 günlük EMA’ya (0.86 dolar) düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Pin

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılara avantaj sağlıyor. Analiste göre MATIC, ayıların güçlü bir savunma oluşturabileceği 1.02 dolarda genel dirence yönelecek. Ayrıca, boğalar 1,02 dolardan fazla zeminden vazgeçmezse, bunun üzerinde bir kırılma olasılığı artacak. MATIC daha sonra 1.26 dolara ve ardından 1.50 dolara ivme kazanacak. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacak. Bu, 0,75 dolara olası bir düşüş için kapıları açıyor.

Avalanche (AVAX)

AVAX 6 Ağustos’ta 26.38 dolarda güçlü genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı. Bu da yükselen üçgen formasyonun tamamlandığını gösteriyor.

Pin

Analiste göre AVAX 33 dolara ve daha sonra 39.05 dolarlık formasyon hedefine yöneliyor. Yükselen hareketli ortalamalar alıcılar için avantaja işaret ederken, RSI aşırı alım bölgesine yükseldi ve yakın vadede küçük bir düzeltme önerdi. Boğalar bir sonraki düzeltme sırasında 26.38 dolar seviyesini desteğe çevirirse, bu potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecek. Fiyatın düşmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş kısa vadede geçersiz hale gelecek.